• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ | کد خبر : 52986
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بازگشت ۳۳۲۲۶ زائر ایرانی به کشور
  دیبا: مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از بازگشت ۳۳ هزار و ۲۲۶ زائر خانه خدا به کشور خبر داد و گفت: عملیات بازگشت حجاج تا ۲۳ تیر ادامه دارد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شمس‌الدین فرزادی پور در نشست خبری با اشاره به برنامه ریزی۶ ماهه برای پروازهای حج، اظهار کرد: امسال اعلام کردیم با توجه به محدودیت ناوگان، آمادگی جابجایی ۵۰ هزار حاجی را داریم و انتقال ۴۰ هزار زائر خانه خدا به یک شرکت دیگر واگذار شد.

   

  وی ادامه داد: این در حالی بود که یکی دو روز قبل از آغاز پروازها، عربستان سعودی اعلام کرد فقط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مجوز جابجایی حجاج را دارد.

   

  وی افزود: بر این اساس برنامه ریزی ها تغییر کرد و مرحله پروازهای رفت حجاج طی بازه زمانی یک‌ماهه یعنی از ۲۲ اردیبهشت تا ۲۱خرداد در بهترین حالت ممکن به عربستان منتقل شدند.

   

  وی با اشاره به از خودگذشتگی و ایثار کارکنان ایران ایر در پروازها حج، تصریح کرد: نصب دو موتور هواپیما که در خوشبینانه ترین حالت حداقل ۲ هفته زمان نیاز دارد، طی ایام پروازهای حج طی فقط ۵ روز انجام شد.

   

  مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به اینکه با اشاره به انجام ۷۵۸ لگ پروازی در ایام رفت پروازهای حج، گفت: همچنین تعداد زائران جابجا شده ۸۷ هزار و ۶۲۴ نفر و میانگین تاخیرات پروازهای رفت ۲۱ دقیقه بود.

   

  فرزادی پور با اشاره به آغاز پروازهای برگشت در اول تیرماه، اظهار کرد: عملیات بازگشت تا ۲۳ تیر ادامه دارد. تاکنون ۲۵۸ پرواز برگشت انجام شده و در پروازهای برگشت از یک هواپیمای شرکت داخلی استفاده می کنیم.

   

  وی با اعلام اینکه تاکنون ۳۳ هزار ۲۲۶ نفر از حجاج به کشور بازگشته اند، اضافه کرد: پروازهای برگشت حج شهرهای کرمان، بوشهر، بیرجند، اهواز، تبریز و رشت به اتمام رسیده است.

   

  وی یادآور شد: میانگین تاخیر پروازهای برگشت ۷۳ دقیقه بوده که مقداری زیاد است. این تاخیرات موضوعی کاملا طبیعی است که ارتباطی به ایران ایر ندارد و به دلیل رویه های جدید عربستان در نحوه جابجایی بار و همچنین ترافیک فرودگاههای این کشور است.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز