• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ | کد خبر : 52937
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تسهیلات خرید تراکتور برای کشاورزان آذربایجان شرقی پرداخت می‌شود
  دیبا: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: به‌‌منظور تأمین تسهیلات خرید تراکتور و ادوات کشاورزی با رایزنی‌های انجام شده توافق لازم با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به عمل آمده است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران میزان اعتبار منظور شده برای این امر را ۴۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرده و اضافه کرد: ۲۵ هزار میلیارد ریال از این رقم برای خرید انواع تراکتور و مابقی برای سایر ادوات کشاورزی توسط بانک عامل به‌صورت تسهیلات کم بهره در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

   

  وی با بیان اینکه طی سه سال گذشته توزیع تراکتور به‌صورت نقدی بین کشاورزان توزیع شده و پرداخت تسهیلات در این بخش انجام نمی‌گرفت، گفت: این امر موجب محدودیت برای کشاورزانی که توانایی لازم برای خرید نقدی را نداشتند بوجود آورده بود که امیدواریم با اعطای این تسهیلات کشاورزانی که به‌صورت واقعی نیازمند خرید تراکتور هستند از این امکانات بهره‌مند شوند.

   

  وی خاطرنشان کرد: براساس قانون بانک‌ها مکلفند که ۱۵ درصد از مجموع تسهیلات اعطایی به مشتریان خود را به بخش کشاورزی اختصاص دهند که متاسفانه طی سال‌های گذشته این امر محقق نشده است.

   

  فتحی افزود: این اقدام بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گامی برای تحقق این تکلیف قانونی به‌منظور حمایت از سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است.

   

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز