• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ | کد خبر : 52850
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آغاز عملیات جداره‌سازی بازار تاریخی «گرجیلر» تبریز
  دیبا: شهردار منطقه ۸ تبریز از آغاز عملیات جداره‌سازی بازار تاریخی گرجیلر خبر داد و گفت: در راستای ساماندهی نمای بیرونی بازار، پس از برگزاری جلسات متعدد و تصویب طرح، پروژه جداره‌سازی نمای بیرونی بازار تاریخی تبریز در ۱۰ فاز و زیرنظر کارشناسان میراث فرهنگی آغاز شده و به سرعت در حال اجرا است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری ایمنا از آذربایجان شرقی، حسین منیری‌فر ظهر امروز _پنجشنبه سی‌ویکم خرداد_ اظهار کرد: بازار گرجیلر به عنوان مهم‌ترین ورودی بازار تاریخی تبریز مطرح است که به علت وجود جداره‌های تاریخی ارزشمند در طول این بازار، شهرداری منطقه ۸ تبریز بر آن است تا مرمت و احیای جداره‌های تاریخی این مسیر را در حداقل زمان ممکن اجرایی و این مسیر تاریخی را ساماندهی کند.

   

  وی افزود: با توجه به وضعیت نامناسب نمای بیرونی بازار تبریز، شهرداری منطقه ۸ از ماه قبل عملیات جداره‌سازی نمای بیرونی بازار تاریخی تبریز را با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان آغاز کرده است و در کنار جداره‌سازی بلوار جمهوری اسلامی از روز گذشته، عملیات جداره‌سازی بازار گرجیلر را آغاز کردیم.

   

  شهردار منطقه ۸ تبریز خاطرنشان کرد: در راستای ساماندهی نمای بیرونی بازار، پس از برگزاری جلسات متعدد و تصویب طرح، پروژه جداره‌سازی نمای بیرونی بازار تاریخی تبریز در ۱۰ فاز و زیرنظر کارشناسان میراث فرهنگی آغاز شده و به سرعت در حال اجرا است.

   

  منیری‌فر با اشاره به جزئیات این پروژه، گفت: پروژه جداره‌سازی بازار گرجیلر به طول ۵۰۰ متر، حدفاصل بلوار جمهوری اسلامی تا ورودی باشماقچی بازار را شامل می‌شود که عملیات مرمتی و نماکاری آجری جداره‌ها به صورت سنتی و همگون با بافت تاریخی تبریز آغاز شده است و به زودی جداره‌سازی خواهد شد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز