• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ | کد خبر : 50631
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تقویت تأمین کالاهای اساسی باید مقدم بر تعزیر باشد
  دیبا: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر لزوم به‌کارگیری همه امکانات سازمان‌های عضو ستاد تنظیم بازار برای تأمین کالاهای اساسی و پر مصرف استان در آستانه عید گفت: بر این‌ اساس تعزیر باید آخرین گام باشد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایسنا، محمد کلامی، سه شنبه، ۱۰ بهمن ماه در جلسه ستاد تنظیم بازار افزود: بازار یکپارچه است و هر گونه تأثیر در کلیت کشوری آن بر بازارهای استانی تأثیر خواهد گذاشت.

   

  وی اضافه کرد: باید از ظرفیت‌های مختلف برای تأمین کالاهای اساسی استفاده شود و در نهایت به سراغ تعزیر برویم و از اتخاذ تصمیمات و اظهارات احساسی درباره بازار به‌ویژه در پایان سال خودداری کنیم.

   

  وی ادامه داد: در یکی دو سال اخیر که بعد از مردمی‌سازی یارانه‌ها بازار دچار هیجان و نوساناتی شد، آذربایجان شرقی دچار کمبود کالا نشد.

   

  وی یادآور شد: چون مباحث اقتصادی برای مردم از هر چیز دیگری ملموس‌تر است، دشمن به دنبال اختلال در بازار است.

   

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه اعلام کرد: در راستای تسهیل دسترسی مردم استان به کالاهای اساسی و پرمصرف در آستانه عید و ماه مبارک رمضان، حداقل در ۴۰ نقطه آذربایجان شرقی با اولویت مناطق محروم، عرضه کالا اتفاق می‌افتد.

   

  اکبر فتحی افزود: تعاونی‌های مصرف ادارات نیز می‌توانند در توزیع کالاهای شب عید و رمضانیه کمک حال باشند.

   

  وی با بیان اینکه عرضه ۳۰۰ تن مرغ در روز افکار عمومی را از نظر تامین بودن بازار قانع می‌کند، گفت: در تخم مرغ دومین تولیدکننده کشور هستیم و حدود ۱۰ هزار تن مازاد مصرف استان نیز در این بخش داریم.

   

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه روزانه حدود ۵۰ تن توزیع گوشت دام در استان انجام می‌شود، بیان کرد: در عرضه گوشت و قند و شکر محدودیتی نخواهیم داشت.

   

  وی افزود: ماه گذشته مقدار جوجه ریزی در آذربایجان شرقی چهار میلیون و ۴۵۰ هزار قطعه بود که در پایان ماه جاری به پنج میلیون قطعه خواهد رسید و مشکلی از نظر تامین مرغ گرم نخواهیم داشت.

   

  وی خاطر نشان کرد: با این وجود با توجه به پیش بینی افزایش مصرف مرغ به ویژه در ماه رمضان باید تدابیر لازم برای توزیع مرغ منجمد را نیز بکار گیریم.

   

  مدیر کل صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز گفت: از ۲۰ تا ۲۶ اسفند ماه، نمایشگاه عرصه کالاهای عید را با ۲۶۰ غرفه خواهیم داشت، ضمن اینکه در همه شهرستان‌ها فروش فوق العاده خواهیم داشت.

   

  محمد جعفر عظمایی افزود: دو هزار و ۳۸۰ واحد صنفی در بخش کیف و کفش و البسه و آجیل در استان برای فروش فوق العاده و حراج عید اعلام آمادگی کرده‌اند.

   

  به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی اضافه کرد: در تبریز نیز بیش از ۷۰۰ واحد صنفی برای حراج با تخفیف ۱۰ تا ۲۰ درصدی اعلام آمادگی کرده‌اند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز