• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲ | کد خبر : 50455
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  غربالگری بیش از ۴۴.۵ میلیون نفر در «پویش ملی سلامت»
  دیبا:معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: ۴۴ میلیون و ۵۳۳ هزار و ۵۹۰ نفر تا امروز در «پویش ملی سلامت» در زمینه بیماری‌های پرفشاری خون و دیابت در سطح کشور غربالگری شده‌اند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا،براساس اعلام این معاونت، از تعداد ۴۴ میلیون و ۵۳۳ هزار و ۵۹۰ نفر، ۸۳۱ هزار و ۶۴۵ نفر با احتمال ابتلا به پرفشاری خون و ۴۶۱ هزار و ۸۳۷ نفر با احتمال دیابت شناسایی شدند.

  همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۷۲۷ هزار و ۹۲۵ نفر در این پویش غربالگری شدند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۵۵۹ نفر با احتمال پرفشاری خون و ۴ هزار و ۵۸۴ نفر با احتمال دیابت شناسایی شدند.

  منظور از «احتمال دیابت» قند خون ۱۲۶ به بالا و منظور از «احتمال پرفشاری خون»، عدد ۱۴۰ روی ۹۰ میلیمتر جیوه (۱۴ روی ۹) به بالا است.

  پویش ملی سلامت از ۲۰ آبان ۱۴۰۲ شروع شد و تا ۳۰ دی ماه ادامه دارد. این پویش افراد بالای ۱۸ سال جامعه را در زمینه دو بیماری دیابت و پرفشاری خون مورد غربالگری قرار می‌دهد.

  منظور از «احتمال دیابت»، قند خون ۱۲۶ به بالا و منظور از «احتمال پرفشاری خون»، عدد ۱۴۰ روی ۹۰ میلیمتر جیوه (۱۴ روی ۹) به بالا است.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز