• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۵ دی ۱۴۰۲ | کد خبر : 49994
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دستیابی به منابع پایدار درآمدی راهبرد وزارت صمت است
  دیبا: سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: سیاست های مجموعه وزارت صمت و سازمان صنایع کوچک، برنامه ریزی برای دستیابی به منابع پایدار درآمدی است و این راهبرد باید با جدیت در استان ها پیگیری شود.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایرنا، «محمدصادق محمدیاری» روز سه شنبه در مراسم معارفه مدیرعامل جدید شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی، اظهار کرد: راه اندازی واحدهای راکد، توسعه زیرساخت های موجود، توجه به ایفای تعهدات قراردادی در شهرک های صنعتی و تسهیل در دسترسی واحدهای تولیدی به بازارهای هدف از دیگر اولویت های این سازمان است.

   

  وی یادآور شد: تکمیل خوشه های صنعتی و تقویت آن ها، توجه به زنجیره تولید و تامین مالی زنجیره ای و بازسازی و نوسازی صنایع نیز جزو برنامه های این سازمان است و واحدهای مدنظر استان ها در زمینه نوسازی صنایع برای پیش بینی اعتبارات لازم باید به سازمان اعلام شود.

   

  اصالت بیشتر صنایع کشور به آذربایجان‌شرقی برمی‌گردد

   

  سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: اصالت خیلی از صنایع از جمله چرم و صنایع غذایی و زنجیره آن‌ها به آذربایجان‌شرقی برمی‌گردد.

   

  محمدیاری افزود: استان آذربایجان شرقی از قطب های صنعتی کشور و زادگاه و پرورشگاه تعداد زیادی از نخبگان صنعتی و معدنی در عرصه های مختلف است.

   

  وی اظهار کرد: صنعتگران این استان به لحاظ پشتکار خود، در عرصه های ملی نیز تاثیرگذار هستند و در تشکل های غیردولتی عرصه صنعت، مانند خانه صمت و اتاق بازرگانی افراد صاحب نظری از این استان حضور دارند و به خوبی منعکس کننده نیازهای واقعی صنعت هستند.

  اقدامات اقتصادی آذربایجان شرقی مصداق بارز فرمایش رهبری برای مردمی سازی اقتصاد است

   

  ﻣﻌﺎﻭﻥ ﻫﻤﺎﻫﻨﮕﯽ ﺍﻣﻮﺭ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ ﺍﺳﺘﺎﻧﺪﺍﺭﯼ ﺁﺫﺭﺑﺎﯾﺠﺎﻥ ﺷﺮﻗﯽ نیز در این مراسم با بیان اینکه کار اقتصادی در آذربایجان شرقی هم شیرین و هم سخت است، گفت: ۹۶ درصد اقتصاد استان در دست بخش خصوصی بوده و این موضوع مصداق بارز فرمایش رهبر معظم انقلاب در مردمی سازی اقتصاد است.

  «محمد کلامی»، افزود: این استان سرزمین تولیدکنندگان و تجار نخبه و دیار افرادی است که اقتصاد را خوب می فهمند، خوب برنامه ریزی، راهبری و اجرا می کنند.

  وی اظهار کرد: در هر جای ایران که فعال اقتصادی شاخص باشد، به طور حتم رگ و ریشه ای از آذربایجان خواهد داشت و بخش عمده ای از بازار تهران نیز در دست تبریزی هاست.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: عمده شرکت های صنعتی و تولیدی در این استان کوچک و متوسط هستند و این موضوع موجب سختی کار در این استان است چون که این موضوع مراجعه به تیم اقتصادی دولت را افزایش می دهد و کار تیم اقتصادی را در استان سخت تر می کند.

  کلامی، با بیان اینکه کار تیم اقتصادی در این استان از همه استان ها سخت تر است ادامه داد: زیرا اقتصاد این استان خصوصی و دنبال «هزینه فایده» است و در نتیجه کوچکترین مشکل در ساختارهای زیربنایی اثر خود را در اقتصاد نشان می دهد.

  وی با بیان اینکه یکی از این زیرساخت ها، شهرک های صنعتی است، یادآور شد: این شهرک ها نقش مهمی در توسعه استان دارند و بزرگترین و شاخص ترین شهرک ها در کشور در این استان است.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: در دولت جدید اهتمام ویژه ای به شهرک های صنعتی شده است و در شهرهایی مانند چاراویماق که تا قبل از این دولت حتی یک واحد صنعتی نداشت، اکنون شهرک صنعتی ایجاد می شود.

  کلامی، افزود: در زمان کنونی هیچ شهرکی در استان وجود ندارد که برنامه توسعه ای نداشته باشد بلکه همه این شهرک ها، کارگاه سازندگی است.

   

  اقتصاد بر پایه تولید است

   

  مدیرعامل جدید شرکت شهرک های آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: نظام اسلامی مرهون خون شهدا و تلاش های ایثارگران است و جمهوری اسلامی حرم است و باید حفظ شود.

  «سهراب فیض زاده» افزود: این حرم ستون هایی دارد که یکی از آن ها اقتصاد بر پایه تولید است و دشمن نمی خواهد ما در این مسیر به پیشرفت برسیم و باید تلاش شود مشکلات این بخش رفع شود.

  وی اظهار کرد: بخشی از این مشکلات مربوط به شهرک های صنعتی بوده چون که شهرک های صنعتی محل اجتماع صنعتگران است و باید زیرساخت ها در آن ها فراهم شود تا صنعتگران بتوانند به تولید خود ادامه دهند و در جنگ اقتصادی موفق باشند.

  مدیرعامل جدید شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی با بیان اینکه جنگ اقتصادی از جنگ نظامی خیلی راحت است، گفت: دشمن در این جنگ می تواند با استفاده از ابزارهای مختلف مانند تحریم به اهداف خود برسد.

  فیض زاده ادامه داد: این استان جایگاه صنعتگران بزرگی است و ۹۶ درصد واحدهای استان مربوط به صنایع کوچک و بخش خصوصی است و باید زیرساخت های آن ها برای ادامه فعالیت تامین شود.

   

  سرعت تامین زیرساخت ها با میزان سرمایه گذاری واحدهای صنعتی یکسان نیست

  وی یادآور شد: توسعه سرمایه گذاری در استان چنان است که سرعت تامین زیرساخت ها با میزان سرمایه گذاری واحدهای صنعتی یکسان نیست و باید در این زمینه دوچندان تلاش کرد.

  مدیرعامل جدید شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: توجه به شهرک های غیردولتی از برنامه های این شرکت در استان بوده زیرا بعد از استان تهران، آذربایجان شرقی دومین استان از نظر تعداد شهرک های غیردولتی به بهره برداری رسیده، است.

  فیض زاده، با بیان اینکه بیش از ۱۵ شهرک غیردولتی در استان در دست اقدام است، افزود: تعیین تکلیف واحدهای راکد، تولید دانش بنیان واحدهای صنعتی مستعد و تسهیل شرایط برای استقرار شرکت های دانش بنیان در این واحدهای صنعتی از اولویت های این شرکت است.

  وی پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری، کاهش ناترازی تولید برق و ایجاد شهرک های خورشیدی برای رفع مشکلات برق این بخش را از دیگر برنامه های این شرکت اعلام و اظهار کرد: اکنون پنج شهرک خورشیدی در استان مصوب شده است.

   

  به گزارش ایرنا، در این مراسم «سهراب فیض زاده» به عنوان مدیرعامل جدید شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات سیدمرتضی نیرومند به عنوان مدیرعامل سابق و «سجاد مطلبی» نیز در دوره سرپرستی حدود ۹ ماهه این شرکت قدردانی شد.

   

  به گزارش ایرنا، سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین با خانواده شهید اسکویی نیرومند دیدار و از دفاتر کسب و کار مرکز فن آوری شهرک صنعتی فن آوری قطعات خودرو بازدید کرد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز