• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ | کد خبر : 48751
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  باند جعل پاسپورت و مدارک ویزا
  دیبا: فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام یک باند جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا خبر داد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، سرهنگ گودرز داوری گفت: درپی وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزای کشور‌های اروپایی و آسیایی، رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت و بنابرحساسیت موضوع کارآگاهان وارد عمل شدند. آنان در جریان در تحقیقات میدانی خود متوجه شدند که دو مرد جوان با چرب زبانی جعل مدارک هویتی و به بهانه اخذ ویزای کشور‌های مختلف اروپایی و آسیایی مبالغ هنگفتی را از شهروندان دریافت کرده‌اند.

   

  فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف جرم و اقدامات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه متهمان را شناسایی کردند، گفت: آنان همچنین متوجه شدند که این افراد قصد دارند تا با جعل مدارک بیشتر مبالغ بیشتری از شهروندان دیگر کلاهبرداری کنند که پس از دریافت این سرنخ مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی راهی مخفیگاه موردنظر شده و دو متهم اصلی پرونده را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

   

  وی با اشاره به بازرسی از محل دستگیری این دو نفر، گفت: در بررسی‌های اولیه از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی امهار جعلی از بانک‌های دولتی، مراکز بهداشتی، دانشگاه جامع علمی و کاربردی، مدارک جعلی ورود به کشور عمان، تعداد زیادی سند تک برگ خام و جعل شده، تعدادی پاسپورت جعلی متعلق به کشور‌هایی نظیر فرانسه و …، مدارک اخذ ویزا اعم از مدرک دیپلم و کارشناسی جعلی، اسلحه شکاری و فشنگ فاقد مجوز، دستبند فلزی نظامی، چراغ گردان، بلندگو، بی‌سیم، لباس نظامی و موتور سیکلت تریل فاقد پلاک و مدارک کشف و ضبط شد.

   

  داوری با بیان اینکه متهمان دیگری نیز در رابطه با این پرونده دستگیر شده‌اند، ادامه داد: متهمان پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر از کلاهبرداری از شهروندان با شگرد جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا کشور‌های اروپایی و آسیایی اعتراف کردند. آنان همچنین معترف شدند که اقدام به تشکیل یک باند کرده بودند.

   

  فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه تاکنون ۱۵ نفر شاکیان در مواجه حضوری این افراد را مورد شناسایی قراردادند، گفت: برای دستگیرشدگان پرونده‌ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. تحقیقات تکمیلی در این خصوص در حال انجام است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز