• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۹ تیر ۱۴۰۲ | کد خبر : 47858
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  کشف ۴ میلیون کالای سلامت‌محور غیرمجاز و تقلبی/ معرفی ۱۲۰۰ وب سایت متخلف به مراجع قضایی
  دیبا: مدیرکل دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو از کشف چهار میلیون قلم کالای سلامت محور غیرمجاز خبر داد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،علیرضا شریفی در همایش بازرسان معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به اینکه پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا‌های سلامت محور از وظایف مهم سازمان غذا و دارو است، افزود: حوزه آموزش یکی از وظایف سازمان غذا و دارو برای پیشگیری از قاچاق و تقلب است که بر اساس سیاست‌های بالادستی ابلاغ شده است و در این زمینه، ۱۳۶ هزار نفر در سال ۱۴۰۱ آموزش دیده اند.

   

  وی افزود: در حوزه مقابله با قاچاق و تقلب کالا‌های سلامت محور نیز در سال گذشته ۳۰۰ هزار بازرسی در کل کشور انجام و منجر به کشف چهار میلیون قلم کالا به ارزش حدودی ۱۸۰ میلیارد تومان شده است.

   

  مدیرکل دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو ادامه داد: در حوزه رسیدگی به شکایات نیز سامانه‌های مختلفی در اختیار داریم تا شکایات مردمی ثبت و مورد پیگیری قرار گیرد، در این راستا ۱۹ مورد گزارش از طریق سازمان بازرسی کل کشور، ۳۳۲ مورد از طریق سامانه شکایت‌های ریاست جمهوری، ۱۳۷۹ مورد از طریق سامانه میز خدمت، ۱۲ مورد سامانه درگاه ملی مجوز‌های کشور و ۲۴ مورد سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات احصا و به آن‌ها رسیدگی شده است.

   

  وی همچنین در حوزه مقابله با تبلیغات و خرید و فروش فرآورده‌های سلامت محور در بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، عنوان کرد: یکی از فضا‌هایی که به شدت خرید و فروش قاچاق و تقلبی در آن صورت می‌گیرد، فضای مجازی است که با همکاری پلیس فتا ۴۱۴۵ سایت و صفحه مسدود شده اند، همچنین از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون نیز ۱۲۰۰ وب سایت و آدرس شناسایی و به مراجع قضایی ارجاع و تاکنون با ۱۵۰ مورد آن برخورد صورت گرفته و اقدامات مقتضی در مورد سایر آن‌ها نیز در جریان است.

   

  ۴۰۰ مورد از سایت‌ها و آدرس‌های متخلف که اقدام به توزیع شیرخشک خارج از زنجیره کرده و ۶ مورد که عرضه کننده بوتاکس غیر مجاز بودند، به مراجع قضایی معرفی شدند

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز