• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۳ تیر ۱۴۰۲ | کد خبر : 47707
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  کارت زرد برای مدیران کم کار آذربایجان‌شرقی
  دیبا: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: مدیران کم کار کارت زرد دریافت خواهند کرد و اگر آن مدیران نتوانند به ریل توسعه استان بازگردند، کنار گذاشته خواهند شد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، محمد کلامی عصر امروز در جلسه گروه کاری اشتغال استان با تاکید بر رعایت قوانین مربوط به اخذ ضامن در قبال تسهیلات، اظهار کرد: وقتی قانون عنوان کرده که در قبال تسهیلات بیش از یک ضامن اخذ نشود و یا پروانه بهره‌برداری درخواست نشود، بانک‌ها باید به آن عمل کنند.

   

  وی افزود: تمام دستگاه‌ها مخصوصا بهزیستی و کمیته امداد وام‌های مشاغل خانگی را به سمت بانوان سرپرست خانوار‌ها سوق دهند. بانک‌های عامل نیز در بحث ضمانت این تسهیلات، بانوان سرپرست خانوار را تحت فشار قرار نداده و فراقانونی عمل نکنند.

   

  کلامی گفت: بانوان بر حسب وظیفه مادری که دارند برخلاف آقایان نمی‌توانند در خارج از خانه و مسیرهای دور مشغول به کار شوند، بنابراین وام‌های مشاغل خانگی معطوف به بانوان سرپرست خانوار شود.

   

  کلامی با بیان اینکه عملکرد تمام دستگاه ها در حوزه اشتغال رصد می‌شود، یادآور شد: بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی هر هفته پیشرفت کاری خود در حوزه اشتغال را به کارگروه اشتغال گزارش کنند تا مورد بررسی و پایش قرار گیرد. در حوزه اقتصادی تمام دستگاه‌ها را مورد رصد قرار خواهیم داد؛ چه دستگاه‌هایی که با این حوزه طرفند و چه بانک‌هایی که با دستگاه اقتصادی کار می‌کنند.

   

  معاون استاندار با انتقاد از مدیران کم کار در این حوزه، تاکید کرد: به هیچ عنوان مدیرانی که جسارت، توان و شجاعت راهبری ندارند و نمی.توانند در راستای توسعه استان همگام و هم‌قدم با مدیریت کلان استان باشند را تحمل نخواهیم کرد و فرصت‌های موجود در دولت سیزدهم را به پای مدیران کم کار و ترسو نخواهیم سوزاند.

   

  وی تصریح کرد: مدیران کم‌کار کارت زرد دریافت خواهند کرد و اگر آن مدیران نتوانند به ریل توسعه استان بازگردند، کنار گذاشته خواهند شد.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز