• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46392
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  برگزاری دومین همایش بین‌المللی اوقات فراغت
  دیبا: رئیس دانشگاه امام رضا(ع) از برگزاری دومین همایش بین‌المللی و سومین همایش ملی نیمه‌مجازی اوقات فراغت خبر داد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایسنا ،دومین همایش بین‌المللی و سومین همایش ملی نیمه‌مجازی اوقات فراغت با حمایت مرکز تربیت بدنی آستان قدس رضوی و با همکاری دانشگاه‌های امام رضا(ع)، تبریز، مازندران و شیراز به صورت نیمه‌مجازی با تمرکز بر مسیرها و تحولات دانش‌بنیان در علوم ورزشی برگزار می‌شود.

   

  دکتر مرتضی رجوعی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص میزبانی دانشگاه امام رضا(ع) از همایش اوقات فراغت گفت: یکی از سیاست‌های کلان آستان قدس کسب مرجعیت علمی در حوزه‌های مرتبط با خدمات، فرهنگی و در زمینه‌های هویت‌ساز است. در فناوری نرم موضوع زندگی سالم مطرح و باز در همین بخش، شکل و چگونگی گذران اوقات فراغت، یکی از عناصر اصلی محسوب می‌شود. چه در خصوص نونهالان، چه در خصوص جوانان و سالمندان، مساله ورزش و اوقات فراغت موضوعی مهم و قابل توجه است.

   

  وی در رابطه با همکاری دانشگاه‌ها با وزارتخانه‌های ورزش و جوانان و آموزش و پرورش در خصوص حل فقر حرکتی در جامعه و آمارهای نگران‌کننده از بی‌توجهی به ورزش در مدارس گفت: دانشگاه یک برنامه کلی دارد و می‌خواهد یافته‌های علمی‌اش را در عرصه جامعه پیاده‌سازی کند. نمی‌خواهیم پژوهش‌ها در کتابخانه‌ها خاک بخورد بدون اینکه آحاد مردم از آن‌ها استفاده کنند. مذاکراتی صورت گرفته تا این پژوهش‌ها مورد استفاده ادارات کل استان قرار گیرد.

   

  رییس دانشگاه امام رضا (ع) گفت: بیش از پنج سال است که در گرایش مدیریت ورزشی، رشته اوقات فراغت و در حوزه کادرسازی نیز ورود کرده است. هم معلمان ورزش در آموزش و پرورش و هم مربیان ورزشی زیادی نیز تربیت شده‌اند.

   

  وی افزود: به همین منظور سلسله همایش‌های مرتبط با اوقات فراغت را آغاز کردیم و ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت‌ ماه به صورت نیمه‌مجازی، دومین همایش بین‌المللی را برگزار خواهیم کرد.

   

  رجوعی در خصوص انتقادات از شرکت‌کنندگان خارجی در این همایش گفت: در هیچ کجای دنیا در یک همایش بین‌المللی از اقصی‌نقاط دنیا دریافت اثر صورت نمی‌گیرد. ما هم اولویت‌مان دانشگاه‌های منطقه و مسلمان بوده و کشورهای عراق و افغانستان که از آن‌ها دانشجو هم داریم در این همایش حضور دارند.

   

  وی افزود: مبانی فکری این همایش در سال گذشته با توجه به شعار سال پایه گذاری شد. اهداف همایش را پیوند میان صنعت ورزش و مبانی دانشگاهی مبنا قرار دادیم. در حوزه‌ فراغت، فعالیت‌های دانش‌بنیان رو به افزایش است و اقشار جامعه هم به سمت تناسب اندام، سلامتی با ورزش و… به صورت علمی حرکت کرده‌اند. می‌خواهیم از این طریق به سمت شناخت شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در ورزش حرکت کنیم و به سمت تجاری‌سازی دستاوردها و محصولات حوزه ورزش برویم.

   

  رجوعی تصریح کرد: امیدوارم به نتایجی ملموس و عینی در این خصوص دست یابیم. با روندهای موجود در حوزه اجتماع، به ویژه پیری جمعیت، توجه به آمادگی جمعیت و سلامتی آن، اهمیت ویژه‌ای پیدا می کند و باید با جریان‌سازی و الگوسازی در این حوزه، نقشی ویژه در این زمینه ایفا کند. در سطح راهبردی و عملیاتی نیز امیدوارم به توفیقاتی دست یابیم.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز