• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46128
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  شناسایی ۲۷ نقطه آذربایجان‌ شرقی برای بارورسازی ابرها
  دیبا: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌ شرقی از شناسایی ۲۷ نقطه آذربایجان‌ شرقی برای بارورسازی ابرها در استان خبر داد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خسروشاه نیوز، یوسف غفارزاده، در خصوص بارورسازی ابرها در استان بیان داشت: بارورسازی ابرها در استان ما سابقه ۱۵ ساله دارد که تاثیرگذاری تا ۱۰ درصدی داشته است که در نوع خود زیاد است.

   

  وی با بیان اینکه دو روش برای بارورسازی ابرها وجود دارد، ادامه داد: یکی از روش‌ها این است که هواپیما و هلی‌کوپتر به بالای ابرها رفته و ابرها را بارور می‌کنند و روش دیگر این است که از پایین به روش ژنراتور و توپخانه‌های ابری مستقر شده و ابرها را بارور می‌کنند.

   

  وی یادآور شد: با توجه به اینکه مقوله بارورسازی با هواپیما اقتصادی نیست و همچنین با توجه به اینکه مرکز بارورسازی در شهر یزد قرار گرفته است، تردد و اجاره هواپیما غیراقتصادی و سخت است، از این‌رو استان آذربایجان‌شرقی به عنوان استان پایلوت انتخاب شده است.

   

  و غفارزاده اضافه کرد: ۲۷ نقطه در استان انتخاب و توپ‌ها مستقر شده اند تا در زمان‌های لازم عملیات شلیک و باروری اتفاق بیافتد.

   

  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان خاطرنشان کرد: امید است تا پایان سال این سامانه مهم را در استان مستقر کنیم تا کمکی در بارورسازی ابرها بشود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز