• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | کد خبر : 43515
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بررسی موارد ابتلا به “آبله میمون” در جهان
  دیبا:به گفته مقامات بهداشتی و گزارش رسانه های محلی، موارد ابتلا به “آبله میمون” در کشورهای اروپایی و همچنین ایالات متحده، کانادا و استرالیا در حال بررسی است.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایسنا، آخرین موارد جدید ابتلا به بیماری آبله میمون در فرانسه، ایتالیا، سوئد و استرالیا گزارش شده است. پیش از این نیز موارد ابتلا به این بیماری در ایالات متحده، اسپانیا و پرتغال شناسایی شده است و همچنین ۱۳ مورد مشکوک در کانادا تحت بررسی قرار دارند.

  آبله میمون در مناطق دورافتاده مرکز و غرب آفریقا بیشتر شایع است. موارد ابتلا به این بیماری در خارج از این مناطق اغلب با سفر به این نواحی مرتبط است.

  طبق اعلام سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS)، آبله میمون یک عفونت ویروسی نادر است که معمولا خفیف است و اکثر افراد در عرض چند هفته بهبود پیدا می کنند. این ویروس به راحتی بین مردم پخش نمی شود و گفته می شود که خطر ابتلا به آن برای عموم مردم بسیار کم است.

  اولین مورد ابتلا به آبله میمون در انگلیس در هفتم “ماه می” گزارش شد. گفته شده این بیمار اخیرا به نیجریه سفر کرده بود. در حال حاضر ۹ مورد ابتلا در انگلیس تایید شده است. همچنین طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) منبع این عفونت‌ها هنوز مورد تایید قرار نگرفته اما به نظر می‌رسد موارد انتقال بومی بوده است.

  به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، مقامات استرالیا امروز (جمعه) اولین مورد مشکوک به بیماری آبله میمون را در یک مرد گزارش کردند که پس از بازگشت از اروپا بیمار شده است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز