• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ | کد خبر : 935
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی:
  جلوگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر با برنامه ریزی مناسب برای اوقات فراغت آنها
  دیبا: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: برای مبارزه وعدم گرایش جوانان و دانش آموزان به مواد مخدر، دستگاه های مسئول باید برای اوقات فراغت جوانان برنامه ریزی کنند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، محمدعلی نصرتی عصر چهارشنبه در همایش آگاه سازی مضرات اعتیاد و مواد مخدر در جمع کارگران کارگاه ها و کارخانجات هشترود افزود: اگر مسئولان بتوانند اوقات فراغت خوبی برای جوانان و مردم فراهم کنند میل به مواد مخدر در جامعه کم و گسترش آن متوقف می شود.
  وی افزود: نظارت و پیشگیری باید همگانی باشد و خانواده ها در صف اول مبارزه با مواد مخدر هستند.
  وی استفاده از مکمل های لاغری برای خانم ها و آقایان در باشگاه های بدنسازی را دروازه ورود به مواد مخدر برشمرد و گفت: متاسفانه مقدمه ورود به مواد مخدر بویژه تریاک در بین خانم ها، قلیان های میوه ای و سیگار و استفاده از ماسک صورت در آرایشگاه ها است.
  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ادامه داد: متاسفانه هر سال بیش از ۵۰ نوع به انواع مواد مخدر و محرک افزوده می شود و امروزه تولید این مواد در زیر زمین ها انجام می شود.
  نصرتی گفت: دشمن تلاش دارد تا بی بند و باری را در بین جوانان کشور ترویج دهد که اعتیاد یکی از راه های دشمن برای رسیدن به این هدف شوم است.
  وی افزود: دشمنان اسلام و ایران با برنامه ریزی دقیق از اول انقلاب با ترفندهای مختلف قصد دارند ملتی را که شهادت را افتخار خود می داند از نظام و انقلاب دور کند.
  سید حمزه امینی نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس نیز در این همایش گفت: مجریان قانون مرتبط با مواد مخدر نباید سهل انگاری کنند زیرا این اقدام آنها موجب گسترش روز بروز مواد مخدر در کشور و گرایش به آن می شود.
  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اشتغال و بیکاری را دروازه ورود به مواد مخدر دانست و گفت: ایجاد اشتغال برای معتادان پاک شده بسیار مهم است چرا که اگر این فرد شغل مناسبی نداشته باشند، باز هم به سمت مصرف و یا فروش مواد کشیده خواهند شد.
  امینی ایجاد مراکز فرهنگی و ورزشی را راهکاری خوب برای مبارزه با مواد مخدر دانست و گفت: مسئولان فرهنگی جامعه باید در ایجاد فضای مناسب برای جوانان تلاش کنند.
  حسن مستفید فرماندار هشترود نیز گفت: شهرستان هشترود در ۹ ماهه گذشته امسال رتبه اول استانی را در مبارزه با مواد مخدر و کشفیان در استان کسب کرده است.
  وی افزود: خوشبختانه هیچ گونه معتاد انگشت نما در این شهرستان وجود ندارد و حدود ۴۰ نفر معتاد در کمپ ترک اعتیاد این شهرستان نگهداری می شوند.
  وی افزود: برای هر معتاد پاک شده از مواد مخدر توسط اداره بهزیستی وام اشتغال ۵۰ الی ۱۵۰ میلیون ریالی با سود چهار درصد را به پاک شدگان پرداخت می کند.
  مستفید گفت: همچنین در راستای مبارزه قاطع با مواد مخدر، پروانه کسب قلیان سراها تمدید نخواهد شد و پروانه جدیدی نیز صادر نمی شود.
  در این همایش از خانواده شهید مجتبی یعقوبی شهید مدافع امنیت تجلیل شد.
  شهید مجتبی یعقوبی در ۱۳ آذر امسال در منطقه ماکو در درگیری با اشرار و قاچاقچیان به درجه رفیع شهادت نائل شد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز