• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ | کد خبر : 838
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی:
  تدوین برنامه آموزشی رشته تخصصی پزشک خانواده در دستور کار دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی
  دیبا: قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت :در راستای به روز رسانی تمامی برنامه های آموزشی تا پایان سال ۹۵ در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی تدوین برنامه آموزشی رشته تخصصی پزشک خانواده در اولویت این دبیرخانه قرار گرفت.

  یه گزارش دیبا خبر، حسن امامی رضوی  با اعلام این خبر افزود: تدوین برنامه آموزشی دوره تکمیلی تخصصی جراحی سرطان نیز در دستور کار این دبیرخانه قرار گرفت که در همین راستا جلسه کمیسیون تدوین برنامه آموزشی با حضور اعضای کمیته و کارشناسان واحد تدوین تشکیل گردید.

  امامی رضوی در ادامه از برگزاری جلسه ای در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی با حضور روسای بیمارستانهای امام خمینی (ره)، امام حسین(ع) ، لقمان، شهدای تجریش، شریعتی، حضرت رسول اکرم (ص)، بهارلو، فیرزوگر، بیمارستان قلب وعروق شهید رجائی و شهید مدرس، دبیر هیات ممتحنه رشته تخصصی پزشکی قانونی و نمایندگان سازمان پزشکی قانونی خبر داد و اظهار داشت :هدف از این جلسه اجرایی نمودن برنامه آموزشی رشته تخصصی پزشکی قانونی در بیمارستانهای آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی تربیت کننده دستیار رشته تخصصی پزشکی قانونی می باشد.

  وی همچنین از برگزاری کارگاه یک روزه خلاقیت و نوآوری جهت کارشناسان معاونت آموزشی و دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی خبر داد  و عنوان داشت : در این کارگاه یک روزه مباحثی در خصوص خلاقیت، نوآوری، شناخت شخصیتها و استفاده بهمینه از امکانات موجود مورد بررسی قرار می گیرد.

  گفتنی است/

  هدف از اجرای برنامه پزشک خانواده شهری چیدمان خاص واحدهای تامین کننده خدمات سلامت می باشد به نحوی که فواید ذیل را برای مردم ایجاد نماید.

  ۱- بهره مندی یکسان کلیه افراد جامعه از سرانه سلامت و اجراء اصل عدالت در سلامت

  ۲- حذف پرداخت هزینه های اضافی توسط مردم به نظام سلامت

  ۳- انجام معاینات دوره ای و پیگیری وضعیت سلامت افراد جامعه توسط پزشکان خانواده و ثبت سوابق بیماری

  ۴- دسترسی سریع و آسان و شبانه روزی مردم به خدمات سطح اول نظام سلامت

  ۵- بهبود و ارتقاء نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی و پاسخگویی به نیازهای جدید مردم.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز