• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ | کد خبر : 712
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت اعلام کرد:
  اضافه شدن دو هزار و ۲۱۵ متخصص و ۳۵۰ نفر فوق تخصص به حوزه سلامت در سال
  حریرچی با بیان این که در سال ۹۵ تعداد ۲۲۱۵ متخصص و ۳۵۰ نفر فوق تخصص به حوزه سلامت اضافه شده اند، از پذیرش ۳۳۷۵ نفر برای تخصص و ۴۰۵ نفر برای فوق تخصص در سال جاری خبر داد.

  به گزارش دیبا، قائم مقام وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که در سال جاری چند نفر متخصص و فوق تخصص فارغ التحصیل شده اند گفت: در شهریور ماه امسال دو هزار و ۲۱۵ متخصص در رشته های مختلف بالینی و ۳۵۰ نفر فوق تخصص و فلوشیپ از دانشگاههای علوم پزشکی کشور فارغ التحصیل شده اند.

  حریرچی هم چنین در مورد کافی یا ناکافی بودن این تعداد فارغ التحصیل گفت: در حال حاضر نسبت تعداد پزشک متخصص کشور حدود ۴۸ نفر به ازای ۱۰۰ هزارنفر جمعیت است، در حالی که در کشورهای اروپایی این نسبت ۳۲۰ به ۱۰۰ هزار نفر است.

  وی افزود: گر چه ادعا و نیز منابع لازم برای رسیدن به نسبت بیش از هفت برابری وجود ندارد و حتی شاید این سطح تعداد متخصص هم برای کشوری با سطح اقتصادی اجتماعی ما مناسب نباشد ولی مسلما افزایش قابل توجه تعداد متخصصین در کشور در رشته های مورد نیاز ضرورتی انکار پذیر است.

  معاون کل وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که وزارت بهداشت چه اقداماتی برای رفع مشکل کمبود نیروهای متخصص خصوصا در مناطق محروم انجام داده است، گفت: تا کنون اقدامات متعددی در این زمینه صورت گرفته است؛ توزیع متخصصان در دوره طرح قانونی برای مناطق محروم با برنامه ریزی منسجم و روند افزایشی قابل توجه در چند سال گذشته در حال انجام است.
  حریرچی افزود: هم چنین با سیاستهای تشویقی در ابتدای طرح تحول سلامت شاهد حضور داوطلبانه بیشتر متخصصین در مناطق محروم بودیم که امیدواریم با حل مشکل بیمه ها و رفع تاخیر حدود ۱۲ ماهه در پرداخت به این عزیزان، شاهد ادامه این روند هم باشیم.

  معاون کل وزارت بهداشت در پایان با بیان اینکه پذیرش تخصص و فوق تخصص در دانشگاهها نیز به طرز قابل توجهی افزایش یافته است، گفت: امسال سه هزارو ۳۷۵ نفر پذیرش برای رشته های مختلف تخصص بالینی داشته ایم و همچنین تعداد ورودی برای رشته های فوق تخصص و فلوشیپ نیز حدود ۴۰۰ نفر برای امسال بوده است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز