• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ | کد خبر : 674
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  توسعه مراکز درمانی مناطق محروم هدف اصلی مجمع خیرین سلامت ایران
  دیبا: قائم مقام مجمع خیرین سلامت کشور گفت: کمک به توسعه و ساخت و ساز مراکز درمانی و بهداشتی در مناطق محروم و پرجمعیت هدف اصلی این مجمع است.

  به گزارش دیبا، به نقل از ایرنا، عباس پورهاشمی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم افتتاح یک پروژه خیرساز در بخش دریان از توابع شهرستان شبستر در گفت وگویی، افزود: این مجمع در سال گذشته افزون بر هشت هزار میلیارد ریال در حوزه سلامت کشور عملکرد داشته است که در نوع خود می تواند آماری قابل توجه در بخش بهداشت و درمان کشور به شمار آید.
  وی اظهار کرد: علاوه بر رقم فوق، خیرین سلامت کشور در طول سال گذشته ۶۰۰ هزار مترمربع زمین در اقصی نقاط کشور در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار داده که رقم مربوط به این بخش بسیار بیشتر از عملکرد فوق می باشد.
  پورهاشمی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت ایران تشکلی مردمی بوده و توسط خود مردم و خیرین و نیکوکاران اداره می شود، اعتماد عمومی به این این مجموعه را بزرگترین و بهترین سرمایه آن دانست و یادآور شد: این اعتماد عمومی روز به روز در حال افزایش است.
  وی، با اشاره به فعالیت های مجمع خیرین سلامت در آذربایجان شرقی، از اجرای تعداد ۹ پروژه در این استان خبر داد و گفت: یکی از این پروژه ها که مرکز سلامت به مساحت ۸۰۰ مترمربع را شامل می شد، در بخش دریان از توابع شهرستان شبستر مورد بهره برداری قرار گرفت.
  پورهاشمی اضافه کرد: برای اجرای این پروژه ۱۰ میلیارد ریال از سوی خیرین سلامت شهرستان شبستر هزینه شده و دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز برای تجیهز آن بالغ بر هفت میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است.
  وی، پروژه بیمارستان طالقانی به مساحت سه هزار مترمربع، مرکز سلامت سردرود به مساحت ۵۵۰ مترمربع، مرکز بهداشت روستای علی شاه به مساحت یکهزار و ۵۰۰ مترمربع و طرح های ستارخان در تبریز و روستای الوار را از پروژه های در دست اجرای مجمع خیرین سلامت کشور در آذربایجان شرفی نام برد.
  پورهاشمی افزود: عملیات اجرایی پروژه های فوق با پیشرفت های فیزیکی ۵۰ تا ۹۰ درصدی در حال انجام است که یکی از آنها حداکثر تا دهه فجر امسال بهره برداری شده و در اختیار مردم قرار می گیرد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز