• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ | کد خبر : 6448
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدارس فرزندانتان را آگاهانه انتخاب کنید
  مدرسه خوب، حق کودک است
      دیبا: این روز ها بحث اصلی بیشتر مادران و پدران ، پیدا کردن مدرسه مناسب برای فرزندشان است. شهریه بالای یک مدرسه نشان دهنده کیفیت آن نیست.

   

  به گزارش دیبا خبر، امروزه بسیاری از خانواده ها با معضل انتخاب مدرسه مناسب با توانمندی و استعدادهای فرزند خود رو به رو هستند و تبلیغات رنگارنگ و جور وا جور نیز در این سر درگمی نقش اساسی دارد.
  در چند سال اخیر بسیاری از مدارس ، در کنار تدریس کتابهای اصلی هر مقطع ، کلاسهای متفرقه و فوق برنامه ای از قبیل هنرهای تجسمی ، هنرهای نمایشی ، شطرنج، موسیقی ، روباتیک  و… را نیز با اهداف گوناگونی چون رشد خلاقیت ، بهبود عملکرد گروهی ، مدیریت زمان و… برگزار می کنند که متاسفانه در برخی از مدارس ، آنقدر تعدد این کلاسها زیاد است که کودک فرصت دستیابی به اهداف اصلی این کلاسها را ندارد.
  این روز ها بحث اصلی بیشتر مادران و پدران ، پیدا کردن مدرسه مناسب برای فرزندشان است که با مراجعه به ادارات آموزش پرورش و یا مشورت با معلمان و سایر والدین ، سعی دارند که مدرسه ای خوب ، کاربردی و مناسب برای فرزند خود بیابند.
  یادتان باشد که مدرسه خوب مدرسه ای است که علاوه بر آنکه موجب ارتقای تحصیلی  کودک شما می شود ، به رشد روحی و رفتارهای فردی و اجتماعی او نیز کمک می کند. هر فردی باید اصول زندگی گروهی و موفقیت در کارهای گروهی را بیاموزد و پس از خانواده ، مدرسه  تنها جایی است که کودک  اصول زندگی گروهی را می آموزد و کودکانی که در مدارس خوب و زیر نظر معلمان زبده ، تحت تعلیم و تربیت قرار می گیرند، در بزرگسالی  به افرادی اجتماعی و موفق در جامعه تبدیل می گردند.
  با توجه به شخصیت فرزند خود ، مدرسه انتخاب کنید. هر کودکی ، شخصیتی متفاوت از دیگری دارد. گاهی ممکن است یک کودک در کلاسهای کم جمعیت رشد بهتری داشته باشد و کودکی دیگر ، در کلاسی پر جمعیت.
   یک کودک ممکن است برای تخلیه انرژی خود در ساعات استراحت و درک بهتر دروس در ساعات بعد از زنگ تفریح، نیاز به فعالیتهای حرکتی داشته باشد و در نتیجه محوطه مدرسه نقش  مهمی در بازده کاری این کودک خواهد داشت. بنابراین با توجه به شناختی که از فرزند خود دارید ، مدرسه او را انتخاب کنید. گاهی یک مدرسه برای یک کودک عالی و کاربردی است و برای کودک دگر ، نه.
   برای انتخاب یک مدرسه خوب برای فرزندتان ، نکات زیر را مطالعه فرمایید:
  ۱٫ در مرحله نخست ، شما باید لیستی از آنچه برایتان مهم است را بنویسید . این لیست می تواند شامل موارد گوناگونی از قبیل ، نزدیکی راه ، داشتن سرویس ، دادن ناهار ، ساعت کاری مدرسه ، کلاسهای فوق برنامه ،  مساحت مدرسه  و… باشد . نوشتن این نکات به شما کمک می کند که سریع تر به هدف خود که همانا انتخاب مدرسه مناسب می باشد ، برسید.
  ۲٫ لیستی از مدارس تهیه کنید . برای این کار می توانید به اداره آموزش و پرورش منطقه خود رفته و آدرس و شماره تلفن مدارس آن منطقه را بگیرید. سپس با رفتن و یا تماس با مدارس ، چک لیست اولیه خود را بررسی کنید . می بینید که با این کار ، تعداد زیادی از مدارس از مرحله اول کنترل شما حذف می شوند و به همین دلیل بررسی سایر مدارس راحت تر خواهد بود. البته مدارسی که از لیست شما حذف می شوند را نیز اولویت بندی کنید تا در صورتی که از بین مدارس باقی مانده ، مدرسه مناسبی یافت نشد ، بر اساس اولویت های موجود به سراغ مدارس دیگر بروید.
  ۳٫ اگر مدرسه ای از  مرحله ۱ و ۲ گذر کرد  و در بین انتخاب های نهایی شما قرار گرفت ، در ساعات کاری به آنجا بروید و سعی کنید با دانش آموزان و اولیایی که حضور دارند در مورد مدرسه صحبت کنید. البته پیش از این کار حتما لیستی از سوالاتی که برایتان مهم است ، تهیه کنید و از آنها و همچنین اولیای مدرسه بپرسید.
  امروزه بسیاری از مدارس از طریق امتحان ورودی و مصاحبه ، دانش آموزان خود را انتخاب می کنند. بد نیست که در زمانی که فرزندتان سر جلسه امتحان است ، با پدران و مادران سایر بچه ها صحبت کنید و علت انتخاب این مدرسه از جانب آنها را جویا شوید.
  ۴٫ شهریه بالای یک مدرسه نشان دهنده کیفیت آن نیست. در بسیاری از مدارسی که شهریه معقولی دریافت می کنند ، می بینید که  کار آیی و بازدهی به مراتب بالاتری نسبت به مدارس گران قیمت دارند. گاهی نیز مدارس با پر کردن  برنامه کاری خود  از طریق کلاسهای اسم در کن ولی غیر کاربردی ، سعی در دریافت شهریه های بالاتر از  حد تعیین شده توسط آموزش و پرورش دارند که درایت شما والدین عزیز می تواند به کاهش این سو ء استفاده ها کمک زیادی نماید.
  متاسفانه در بعضی از مدارس دیده شده که  با شروع سال تحصیلی و یا گذشتن یک یا دو ماه  ،قول هایی  که برای انجام برخی از کارها و برنامه ها داده بودند را فراموش کرده و یا با بیان علل غیر قابل توجیه، از اجرای آنها سرباز می زنند. همانقدر که انتخاب مدرسه مهم است، پیگیری بعدی  شما برای اجرای کارها و برنامه ها توسط اولیای مدرسه نیز مهم بوده و به پرورش بهتر فرزند شما کمک می کند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز