• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ | کد خبر : 6430
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  زنان زیاد کار کنند دیابت می‌گیرند/ مردان کم‌ کار کنند دیابت می‌گیرند
  دیبا: زنانی که در هفته بیش از ۴۵ ساعت کار می‌کنند، در معرض ابتلا به دیابت قرار می‌گیرند. چنین فرضی در مورد مردان مطرح نبوده و برعکس است.  

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از خبرآنلاین، تاکنون تحقیقات زیادی درباره اینکه آیا کار زیاد برای مردان منجر به دیابت می‌شود یا خیر انجام‌شده و این امر مسلم شده است که کار زیاد رابطه‌ای با دیابت در مردان نداشته و برعکس، اگر مردی بیشتر کار کند، کمتر در معرض ابتلا به دیابت قرار می‌گیرد.(منهای کارهای استرس‌زا)

  تحقیق جدید از روی آنالیز دیتای ۲۰۰۳ کانادایی‌های ۳۵ تا ۷۴ ساله انجام و در مجله BMJ Open Diabetes Reaserch and Care منتشرشده {لینک} که نشان می‌دهد ۶۳ درصد از زنانی که بین ۳۵ تا ۴۰ ساعت در هفته کار می‌کردند، در معرض ابتلا به دیابت قرار گرفتند.

  در این تحقیق دیتای ۷ هزار کارمند کانادایی موردبررسی قرار گرفت و در کنار ساعت کاری، فاکتورهای دیگری مانند جنسیت،وضعیت تا هل، محل تولد، قومیت، والدین، محل اقامت، شرایط بهداشتی، سبک زندگی و شاخص توده بدن(BMI) نیز مورد تحلیل قرار گرفت.

  نکته دیگر ثابت نشدن ابتلا به دیابت برای افرادِ در معرضِ دود سیگار و الکل بود، اما درهرحال معلوم شد زنانی که زیاد کار می‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به دیابت قرار می‌گیرند و توصیه شد تا زنان کمتر کار کنند.

  بیش از ۴۲۵ میلیون نفر در جهان به دیابت مبتلا هستند که نیمی از آن‌ها از بیماری خود مطلع نیستند. این رقم در آمریکا ۳۰ میلیون نفر بوده و ۷ میلیون نفر نمی‌دانند مبتلابه دیابت هستند.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز