• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ | کد خبر : 551
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  عینک شک و بدبینی
  به گزارش دیبا، شک بیش از حد زنان و بدبینی مفرط مردان یکی از آفات زندگی زناشویی به شمار می رود که البته قابل درمان است. بدبینی: یکی از برچسب هایی است که زنان روی پیشانی همه مردان چسبانده اند و انگار کندنی هم نیست!اگر نگاه زنان به مردان چنین باشد،خود دارای یک بیماری رفتاری […]

  به گزارش دیبا، شک بیش از حد زنان و بدبینی مفرط مردان یکی از آفات زندگی زناشویی به شمار می رود که البته قابل درمان است.

  بدبینی: یکی از برچسب هایی است که زنان روی پیشانی همه مردان چسبانده اند و انگار کندنی هم نیست!اگر نگاه زنان به مردان چنین باشد،خود دارای یک بیماری رفتاری است که باعث می شود به دیگر زنان سرایت کند تا دختربچه های امروز، زنان فردایی باشند که مردان را موجوداتی “بدبین” “بد گمان” بیابند. اصل را باید بر عدم وجود این بیماری در مردان دانست مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. برای اثبات بدبینی باید رفتار مرد را تحت کنترل قرار داد و بعد از بررسی، آن هم به صورت تخصصی و علمی این ادعا را در مورد همسرتان داشته باشید. بدبینی در مردان نشانه هایی دارد که باید آنها را بدانید.

  نشانه های بدبینی در مردان

  مردان بدبین نشانه های بارزی در رفتارشان دارند که با این نشانه ها می شود دریافت که بیماری بدبینی دچارند یا خیر. مردان بد بین رفتاری کنترلی دارند و لحظه به لحظه حرکات،رفتار و مکالمات همسرشان را زیر ذره بین میگیرند .این اولین و بارزترین نشانه بدبینی در مردان است .این افراد همیشه شک وتوهم خیانت از سوی همسرشان را در سر دارند و به این جرم ،همسرشان را محکوم می کنند و تهمت می زنند . افراد بدبین در بیشتر مواقع دلیل خود را تعصب اعلام می کنند که باید بدانید تعصب با بدبینی کاملا متفاوت است.

  ریشه بدبینی

  امکان دارد بعضی از مردان به صورت اکتسابی این بیماری را از خانواده خود به ارث ببرند .یعنی در خانواده آن ها پدر و مادر دچار این بیماری روانی بوده اند و آن را به صورت یک ویروس به فرزند خود انتقال داده باشند. البته نمی شود منکر این مسئله شد که بعضی رفتارهای زنان،مثل پنهان کاری های بی مورد و مراودات غیر حضوری با مردان انگیزه بد بینی و تشدید این بیماری را در شوهران به دنبال دارد ریشه بدبینی در مردان وجود دارد و اگر این ریشه را پرورش دهیم، مطمئنا در آینده با رفتارهای نادرست خودمان فردی بیمار را در کنار خودمان خواهیم داشت.

  زنان شکاک

  بعضی از زنان بر این باورند که اگر قبل از همسرشان، شک وتردیدهای خود همسرانشان را متهم کنند و،شوهرشان نسبت به آنها بدبینی نخواهد شد، در صورتی که این عقیده کاملا غلط است. زنان شکاک همیشه در کنار مردان بدبین قرار میگیرند و این قانون گریز ناپذیر است. زن می خواهد شک خود را بروز دهد و مرد نیز در پی فرصتی است تا با به دست آوردن یک بهانه برای همیشه از شکیات همسرش رهایی پیدا کند . این آغاز بدبینی در مردان است.

  روش های درمان بدبینی

  بدبینی یک بیماری روانی است که یک شبه به وجود نیامده و برای همین هم باید مدت زمان قابل توجهی را برای درمان آن صرف کرد. درمان این بیماری یک روش علمی است و یک روش عملی. شما برای دریافت راه کارهای درمان در هر دو روش ،باید به یک روان درمانگر مراجعه کنید  تا بسته به نوع بیماری و شدت آن ،توصیه های لازم را داشته باشد این بیماری خانمانسوز است و اگر به فکر درمان آن نباشید ،مطمئنا روزهای بدی در پیش است.

  این توصیه ها را جدی بگیرید!

  ۱-هرگز گوشی تلفن همراه خود را از همسرتان دور نگه ندارید.

  ۲-سعی کنید اعتماد همسرتان را جلب کنید.

  ۳-هیچ مردی دوست ندارد همسرش با مردان غریبه خوش و بش داشته باشد ،پس رفتار خود را کنترل کنید.

  ۴-با شوهرتان در تماس باشید.

  ۵-زمان تماس تلفنی با شوهرتان ،همیشه نام او را ببرید. این نکته باعت می شود او دریابد که شما در محلی نیستید که نتوانید اسمی از او ببرید.

  ۶-هیچ چیز را از شوهرتان مخفی نکنید.

  ۷-حرف های پنهانی با خانواده یا دوستان خود نداشته باشید ،آن هم درست زمانی که شوهرتان کنار شماست.

  ۸-شما نباید رفتاری کنترلی داشته باشید و مدام گوشی تلفن خود را همراه و تماس های همسرتان را چک کنید .این کار به او اجازه میدهد که همین رفتار رابا شما داشته باشید.

  ۹-از مردان دیگر، چه در فامیل و چه در غیر فامیل ،مقابل شوهرتان تعریف نکنید. این یک واقعیت است که تمام مردان حسود هستند.

  ۱۰-برای انجام بعضی کارهای خارج از خانه و بیرون رفتن از منزل  از شوهرتان اجازه بگیرید یا به او اطلاع دهید.

  گرد آوردنده:الهام محمدی

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز