• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ | کد خبر : 53081
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  افزایش دو‌برابری سرانه فضای ورزشی | پروژه‌های زیرساختی تبریز مگاپروژه هستند
  دیبا: شهردار تبریز گفت: اجرای پروژه‌های زیرساختی بر زمین مانده تبریز به دلیل وسعت و اهمیت مگاپروژه محسوب می‌شوند.

  به گزارش دیباخبر به نقل از نصر، یعقوب هوشیار در پاسخ به سئوال خبرنگار نصر در خصوص عدم اجرای مگاه پروژه جدید در شهرداری تبریز اظهار داشت: اول باید بررسی کنیم که وظیفه ی شهرداری به عنوان یک مجموعه خدماتی در اجرای پروژه های بزرگ با مگا پروژه چیست؟

  وی اذعان داشت: روزی که مدیریت را در شهرداری تبریز آغاز به کار کردیم ؛ پروژه هایی بر زمین مانده بودند که شهروندان را آزار می‌دادند، وقتی با مردم مواجه می شدیم با بی اعتمادی نسبت به شهرداری مواجه بودیم.

  وی اصافه کرد: سال اول تمام تلاش خود را به کار بستیم تا پروژه های نیمه تمام عمرانی بر زمین مانده را تکمیل و اعتماد عمومی از دست رفته به شهرداری را کسب کنیم.

  شهردار تبریز افزود: سال دوم توجه ویژه به برخی حوزه ها را اولویت بخشیدیم تا برخی سرانه ها را ارتقا دهیم.

  وی در خصوص افزایش سرانه ها اذعان داشت: به عنوان مثال سرانه ورزشی در آغاز به کار فعالیت ما در شهرداری ۳۰ سانتی متر مربع بود که با تلاش همکاران و پرسنل خدوم شهرداری به ۶۰ سانتی متر مربع رساندیم.

  شهردار تبریز با اشاره به افزایش سرانه فضای سبز در کلانشهر تبریز گفت: در حوزه ی فضای سبز نیز باید ۶۰۰ هکتار فضای سبز ایجاد کنیم تا سرانه فضای سبز به چهار مترمربع برسد تکمیل این نوع پروژه ها با توجه به ارتباط مستقیم با سلامتی شهروندان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

  هوشیار در ادامه به توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی اساره کرد و افزود: در حوزه ارتقای سرانه حمل و‌نقل عمومی نیز عمر ناوگان تاکسیرانی و اتوبوس رانی تبریز به شدت فرسوده است که این امر محدودیت هایی را برای شهرداری ایجاد کرده که نمی‌تواند به پروژه های دیگری رسیدگی کند.

  شهردار تبریز اصافه کرد: در سال ۱۴۰۰ میزان آسفالت‌ریزی در شهر تبریز ۹۰ هزار تن بود این در حالی است که این امر در سال ۱۴۰۳ به ۵۰۰ هزار تن رسیده است که برای رسیدن به این رکورد نیاز به تقویت زیرساخت‌هاست.

  هوشیار در ادامه از اجرای دو‌مگا پروژه جدید در تبریز خبر داد و اذعان داشت: در سال ۱۴۰۳ دو پروژه ی بزرگ از سوی شهرداری تبریز پیشنهاد شده است ؛ احداث ورزشگاه سرپوشیده ۱۵ هزار نفری تبریز که جزء وظایف شهرداری نیست ولی برای خط شکنی شرکت های خصوصی این وظیفه را شهرداری تبریز متقبل شده است.

  وی ادامه داد. یکی دیگر از پروژه ها بحث احداث محلی جدید برای نمایشگاه بین المللی در شهر تبریز است ؛ شرکت های خصوصی پروژه های دیگری را دنبال می‌کنند و شهرداری به دنبال آن است که از نهایت ظرفیت شرکت های خصوصی در مگاپروژه ها استفاده کند.

  وی ادامه داد: برخی از زیر ساخت ها فراتر از مگاپروژه است به عنوان مثال مسیرگشایی خیابان انقلاب که به نام شهید آیت الله آل هاشم نامگذاری شده است و یا فیبر نوری ، دوربین های کنترل سرعت ۲۵ عدد فعال بود که الان به ۵۰۰ دوربین رسیده است و همچنین آسفالت ریزی جزئی از مگاپروژه های شهر تبریزاست و باید با ظرفیت بخش خصوصی و شهرداری تبریزتکمیل شود.

  هوشیار در انتهای سخنان خود گفت: مجوز احداث ۳ هتل جدید نیز صادر شده است و ۱۴ پروژه ی دیگر به دلیل ضعف در تامین بودجه معلق مانده است که تلاش بر صدور مجوز آنها را داریم.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز