• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ | کد خبر : 53023
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دانشجویان نخبه نقش ویژه‌ای در توسعه و پیشرفت کشور دارند
  دیبا: رئیس دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه دانشجویان نخبه نقش ویژه و مهمی در توسعه و پیشرفت کشورمان در عرصه‌های مختلف دارند، گفت: اگر دانشگاه‌ها نقش بزرگ و تعیین‌کننده‌ای در تحول و توسعه کشورها و ملت‌ها بر عهده دارند، قطعا نقش دانشجویان نخبه بسیار مهم و تاثیرگذار است که باید قدر و منزلت نخبگان جامعه را بدانیم.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایسنا ،صفر نصراله زاده در مراسم تجلیل از ۱۰۵ دانشجوی برگزیده آموزشی دانشگاه تبریز ضمن ادای احترام به مقام والای شهدای خدمت و دیگر شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، با تبریک به دانشجویان برگزیده این دانشگاه اظهار کرد: امروز احساس غرور، خوشحالی و افتخار می‌کنیم که در جمع شما دانشجویان نخبه هستیم.

   

  وی افزود: نقش هدایت جامعه به سمت پیشرفت و توسعه بر عهده شما نخبگان جامعه است و از این رو جامعه از شما انتظار دارد، اگر در جایی به عنوان یک مسئول، مدیر و استاد دانشگاهی مشغول به فعالیت شدید، در رشد و آبادانی کشورتان نقش ایفا کنید.

   

  وی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه شما دانشجویان نخبه باید از خداوند متعال به خاطر دادن این همه استعداد و هوش قدردانی کنید، خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام سرآمد نخبگان بودند که در عصر جاهلیت آن زمان به خاطر وظیفه، رسالت الهی و نخبگی که داشتند جامعه را به سمت درست هدایت و راهنمایی کردند.

   

  رئیس دانشگاه تبریز اضافه کرد: شهید سردار سلیمانی هم به خاطر احساس وظیفه و مسئولیتی که بر عهده داشت، کل دنیا را از وجود خطر تروریست داعش نجات داد، بنابراین به عنوان نخبه مطرح است.

   

  وی در ادامه بیان کرد: نخبگان جامعه، انسان‌های بزرگ و با ارزشی هستند و باید نقش و وظایف خودشان را با توجه به نیاز جامعه برعهده بگیرند.

   

  وی تاکید کرد: جامعه ما باید از وجود پربرکت شما دانشجویان نخبه به بهترین شکل بهره‌مند شود و ما نیز در حد توان برای رسیدن به مقاطع بالاتر از شما حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

   

  نصراله زاده با اشاره به دستاورهای علمی و فناوری این دانشگاه در حوزه‌های مختلف علمی و آموزشی گفت: براساس تازه‌ترین رتبه‌بندی جهانی کیو-اس ۲۰۲۵، برای اولین بار توانسته در این رتبه‌بندی حضور یافته و جایگاه ۵۵۲ جهانی را کسب نماید و صعود و بهبود ۲۰۰ رتبه‌ای در حوزه پژوهش براساس نظام رتبه‌بندی شانگهای و صعود ۱۰۰ پله‌ای براساس تازه‌ترین رتبه‌بندی تایمز از دیگر افتخارات و دستاوردهای علمی و آموزشی این دانشگاه است.

   

  به گفته وی اگر این دانشگاه در حوزه‌های مختلف به دستاوردی رسیده در سایه تلاش و زحمات شما دانشجویان، اساتید و یاوران علمی بوده است.

   

  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز نیز در این مراسم ضمن تبریک به دانشجویان برگزیده، پذیرش دانشجوی بورسیه از میان دانشجویان برگزیده برتر را از جمله اقدامات این معاونت بیان کرد و گفت: برای حمایت و کمک به نخبگان و دانشجویان برتر مذاکرات و اقداماتی با مراکز صنعتی و کارخانه‌های استان با توجه به نیازهای آن‌ها صورت گرفته که از این نخبگان استفاده کنند.

   

  سرپرست گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز نیز در این آیین با ارائه گزارشی از روند نحوه انتخاب این دانشجویان برگزیده اعلام کرد: امروز از ۱۰۵ دانشجوی برگزیده سال ۱۴۰۲ مقطع کارشناسی تجلیل به عمل می‌آید.

   

  به گفته امین رضایی اکبریه در سال‌های اخیر حمایت‌های ویژه‌ای برای نخبگان از سوی دانشگاه ارائه شده است که هر ساله هم این حمایت‌ها بیشتر می‌شود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز