• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | کد خبر : 52727
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دانشگاه هنر اسلامی تبریز، خانه دوم هنرمندان
  دیبا: رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز با بیان اینکه دانشگاه هنر نقطه اتصال جامعه با اصحاب قلم و هنر است، گفت:دانشگاه هنر اسلامی تبریز، خانه دوم هنرمندان است و پرورش هنرهای اصیل و شکوفا کردن مجدد مکاتب تبریز هدف اصلی ماست و این امر نیازمند پشتوانه هنرمندان تبریز است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از نصر، سجاد پاکزاد در اولین نشست مشترک دانشگاه هنر اسلامی تبریز با هنرمندان و اساتید پیشکسوت حوزه فرهنگ و هنر با اشاره به اینکه این دانشگاه خانه دوم هنرمندان است و از حضورشان بسیار خرسندیم، گفت: مترصد تشکیل این نشست بودیم، چرا که به نقش موثر هم اندیشی با هنرمندان استان برای پیشبرد اهداف علمی دانشگاه در مسیر رشد دانشجویان و هنرجویان و همچنین حمایت از هنرمندان اعتقاد داریم.

  وی با اشاره به اینکه این نشست مشترک به منظور آشنایی بیشتر و تبادل نظر پیرامون راهکارهای همکاری متقابل با هنرمندان در دانشگاه هنر اسلامی تشکیل شده است، ادامه داد: هم فکری و هم افزایی در نشست های صمیمی می تواند مقدمه ای بر اقدامات سازنده در حوزه فرهنگ و هنر در آینده ای نزدیک باشد.

  رئیس دانشگاه هنر اسلامی با بیان اینکه وادی ورود به همکاری با هنرمندان بحث اقتصاد هنر بود که اولین قدم برگزاری نمایشگاه های متعدد برای نمایش آثار هنری و صنایع دستی بود و اکنون برای گام های بلندتر نشست مشترک برگزار شد، افزود: علم از دانشگاه آغاز می شود لذا ارتباط و همبستگی دانشگاه و هنرمندان می تواند زمینه ساز پیشرفت های خوبی در هر دو حوزه شود.

  پاکزاد در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه هنر اسلامی تبریز یکی از چهار دانشگاه تخصصی هنر در کشور است، اظهار داشت: اصفهان، شیراز و تهران دارای دانشگاه هنر هستند و این افتخاری برای تبریز است که جز چهار شهر دارای دانشگاه تخصصی حوزه فرهنگ و هنر است.

   

   

   

  تامین رفاه و آسایش فکری دانشجویان از اولویت های دانشگاه هنر اسلامی تبریز

  پاکزاد با بیان اینکه دانشگاه هنر اسلامی محل تربیت دانش آموخته، هنرمند و اصحاب قلم و هنر است، افزود: دانشگاه هنر اسلامی تبریز تنها دانشگاه تخصصی در غرب کشور است و بالای ۵۰ درصد دانشجویان آن غیر بومی هستند و ۷۰ درصد از این دانشجویان غیر بومی دختر هستند.

  وی اضافه کرد: دانشگاه در یک سال گذشته تلاش بسیاری برای توسعه زیرساخت های خود انجام داده است که یکی از این مهمترین اقدامات فراهم کردن فضای خوابگاهی برای هنرآموز دختر غیر بومی بود که با هزینه های سرسام آور اقامت در خوابگاه های خصوصی درگیر هستند.

  پاکزاد با اشاره به اینکه دانشگاه هنر اسلامی در راستای حمایت از تحصیل دانشجویان هنرمند، اکثر لوزام مصرفی هنری آنها را تهیه می کند، گفت: طرح غذای رایگان برای دانشجویان و افتتاح خوابگاه ۴۹۰ تخت خوابی در مهرماه نیز اقدامات مهم دانشگاه در راستای فراهم کردن رفاه دانشجویان است.

   

  ایجاد مجتمع فرهنگی و هنری در قلب دانشگاه هنر اسلامی تبریز

  رئیس دانشگاه هنر اسلامی با بیان اینکه در برگزاری نشست های مشترک نیز هدف داریم دغدغه هنرمندان را کاهش بدهیم و ارتباط موثری ایجاد کنیم، گفت: مجتمع فرهنگی و هنری کوثر که مجموعه ای از نمایشگاه و فروشگاه آثار هنری و صنایع دستی، موزه آثار فاخر هنری، آثار هنرجویان دانشگاه ، آثار ارسیکا هنرمندان جهان اسلام و نگارخانه استانداردهای بالا در آستانه افتتاح است.

  پاکزاد با تاکید بر اینکه دانشگاه نقطه اتصال جامعه با هنرمندان است، افزود: برگزاری رویدادهای ماهانه و هفتگی که هنرمندان با دانشجویان و علاقمندان ارتباط برقرار کنند از دیگر برنامه های دانشگاه هنر اسلامی است.

  پاکزاد با بیان اینکه ۲۵۰۰ دانش آموز در تور گردشی از کارگاه های دانشگاه بازدید کردند، گفت: هنر استعداد ذاتی است که زیر خاک دفن شده و شناسایی نشده و این برنامه ریزی ها برای زنده کردن هنر در دل دانش آموزان است.

   

  راه اندازی مرکز آموزش های آزاد و مجازی در دانشگاه هنر اسلامی در آینده ای نزدیک

  پاکزاد در ادامه به ایجاد مرکز آموزش های آزاد و مجازی در دانشگاه هنر اسلامی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: پرورش هنرهای اصیل و شکوفا کردن مجدد مکاتب تبریز هدف اصلی ماست و این امر نیازمند پشتوانه هنرمندان تبریز است.

  وی در ادامه به برگزاری نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی در سازمان برنامه و بودجه کشور اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه توان هنری اساتید و هنرمندان تبریز را نشان می دهیم.

  رئیس دانشگاه هنر اسلامی در انتها خاطرنشان کرد: به دنبال ایجاد سیستم برای ارتباط هنرمندان با دانشجویان و دانشگاه هستیم تا کاری ماندگار انجام دهیم.

  شایان ذکر است، اولین نشست مشترک دانشگاه هنر اسلامی تبریز با هنرمندان و اصحاب قلم و هنر در راستای آشنایی بیشتر و تبادل نظر پیرامون راهکارهای همکاری متقابل با هنرمندان در دانشگاه هنر اسلامی و هم فکری و هم افزایی برای اقدامات سازنده در حوزه فرهنگ و هنر در آینده ای نزدیک است که باحضور رئیس دانشگاه هنر اسلامی، هنرمندان و پیشکسوتان اهل قلم و هنر تبریز برگزار شد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز