• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ | کد خبر : 52679
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آذربایجان شرقی پیشرو در طرح کاشت یک میلیارد درخت
  دیبا: معاون منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی از پیشرو بودن استان در طرح کاشت یک میلیارد درخت مورد تاکید رهبر انقلاب خبر داد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، علی قنبری در پنجمین روز از سلسله نشست های رسانه ای رسم خدمت در تبریز، گفت: یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم که کلید خورد اجرای مردمی کاشت یک میلیارد درخت بود.

   

  وی ادامه داد: با وجودی که در استان ما ۹ نهال ستان وجود دارد و این نکته ظرفیت فراوانی در تولید است، افزود: علیرغم این در سال های گذشته چندان که باید به این موضوع توجه نشده بود ظرفیت تولید بیش از ۲۵۰ میلیون اصله دارد در سنوات گذشته بنابه دلایلی تولید آن به دوهزار اصله رسیده است.

   

  قنبری اضافه کرد: طی سال گذشته چهار نهالستان را با استفاده از کمک مسئولیته های اجتماعی تجهیز و به بهره برداری رساندیم.

   

  وی با اشاره به اولویت دولت سیزدهم در ساخت نهضت ملی مسکن، اظهار کرد: زمین یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت تمام شده مسکن است که طی سه سال گذشته از اراضی ملی داخل حریم و محدوده‌ شهر یکهزار و ۵۳۴ هکتار تحویل راه و شهرسازی استان و ۵۸۹ هکتار تحویل برای مسکن روستایی تحویل بنیاد مسکن شده است.

   

  قنبری در ادامه گفت: طی سه سال گذشته ۵هزار ۶۹۲ هکتار اراضی ملی از دست متصرف خلع ید و به بیت‌المال برگشته که به ارزش ۵۵۹ میلیارد تومان بود.

   

  وی همچنین به آتش سوزی جنگل های ارسباران نیز اشاره و بیان کرد: آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران طی سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است که بیشترین علت آتش سوزی ها ناشی از بی توجهی مردم در استفاده از آتش است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز