• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ | کد خبر : 52397
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بخش مهمی از ناترازی برق ناشی از بد مصرفی مصرف کنندگان است
  دیبا: مدیرعامل توزیع برق تبریز با اشاره به ناترازی برق، گفت: بخش مهمی از ناترازی برق ناشی از بد مصرفی مصرف کنندگان است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، اکبر فرج نیا در جمع خبرنگاران افزود: ناترازی برق در حوزه تولید از سال های گذشته بوده ولی بخش مهمی از آن مربوط به بد مصرفی و رفتار مصرف کنندگان است که در فصل سرما نیز ۳۰ تا ۴۰ درصد برای وسایل سرمایشی افزایش می یابد.

   

  وی خاطرنشان کرد: شرکت برق در صدد محدود کردن مصرف برق نیست بلکه تلاش دارد با نهادینه کردن مصرف بهینه و پرهیز از مصرف بی رویه موجب آسایش مردم شود.

   

  اکبرنیا ادامه داد: درجه آسایش سرمایشی ۲۴ درجه است و با آن می توان عبور موفقی در ایام پیک بار برق داشت و این حداقل انتظاری است که از مردم داریم.

   

  وی روشنایی معابر را از دیگر چالش های شرکت توزیع برق عنوان و بیان کرد: همکاران با کار جهادی و تلاش شبانه روزی در حوزه بهره برداری همه توان خود را به کار بسته اند تا با شناسایی، رصد نواقصات و مراجعه به محلات این بخش از مهم کار را نیز به سرانجام برسانند و در کوتاه مدت روشنایی معابر را به ۹۰ درصد برسانیم.

   

  اکبر نیا جایگزینی کابل های خود نگهدار با کابل های مسی را از دیگر چالش های شرکت توزیع برق خواند و گفت: با توجه به ارزش بهای مس شاهد سرقت این نوع کابل ها در حجم بالایی هستیم که با جایگزینی کابل های خود نگهدار می توان هم از خاموشی و هم حیف و میل اموال دولت پیشگیری کرد.

   

  وی ساماندهی شبکه برق بازار تبریز را از دیگر مباحث مهم و اولویت ها اعلام و اظهارداشت: با توجه به بافت تاریخی و مذهبی بازار تبریز و انتظار مردم، تلاش می کنیم ساماندهی این شبکه متناسب با بافت تاریخی بوده و به آن آسیب نزند.

   

  اکبرنیا کمک به مبلمان شهری و شبکه متناسب با آن را از دیگر برنامه های شررکت توزیع برق تبریز نام برد و ادامه داد: محقق شدن این امر مستلزم مشارکت شهرداری و مردم است.

   

  مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز حوزه صنعت، کشاورزی و اداری را از محورهای مهمی در عبور از ناترازی برق دانست و افزود: در حوزه صنعت و شهرک های صنعتی با جابجایی جمعه با یک روز دیگر می توانیم موجب کاهش مصرف برق در این حوزه باشیم.

   

  اکبرنیا ادامه داد: سال گذشته مصرف اانرژی در حوزه صنعت ۷ تا ۹ درصد افزایش داشت ولی با مدیریتی که انجاام یافت کاهش تولید در حوزه انرژی نداشتیم.

   

  وی اضافه کرد: پروانه ۹۰ درصد مشترکان کشاورزی زیر ۱۸ ساعت در شبانه روز است و با ۵ر ساعت در روز مصرف آن ها صفر و محاسبه برق آن ها رایگان می شود.

   

  اکبرنیا گفت: ادارات هم موظف هستند در زمان اداری ۳۰ درصد صرفه جویی و پس از زمان اداری ۷۰ درصد مصرف بهینه را رعایت کنند که اگر رعایت نشود با آن ها برخورد خواهد شد.

   

  وی همچنین از نصب ۲۰۰ نیروگاه خورشیدی در استان خبر داد و گفت: این نیروگاه ها طبف تفاهم نامه ای با بسیج سازندگی سپاه عاشورا، کمیته امداد و بهزیستی در منزل مددجویان راه اندازی شده است تا از آن ها انرژی تولیدی خریداری شود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز