• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ | کد خبر : 52307
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  قریب به ۲۰۰ سالن سینمایی حوزه هنری در حال ارائه خدمت هستند
  دیبا: معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: امروز شاهد به ثمر رسیدن یکی از پروژه‌هایی هستیم که از سال‌ها پیش برایش تصمیم‌گیری شده بود و زحمت زیادی نیز برای آن کشیده شد و خوشبختانه مورد استقبال خوب مردم خونگرم دزفول نیز قرار گرفته است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از دزفول، عبدالحمید قره‌داغی عصر پنج‌شنبه در آیین افتتاح نخستین پردیس سینمایی شهرستان دزفول، اظهار کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی در کنار وظایف متعدی که درمورد تربیت و حمایت از هنرمند متعهد و انقلابی، و تولید آثار هنری فاخر دارد؛ یک وظیفه دیگر آن توسعه فضاهای فرهنگی و اداره سینماهایی است که در طی سال‌های پس از پیروی انقلاب اسلامی به حوزه هنری سپرده شده است.

   

  وی افزود: در حوزه هنری در سال ۱۳۹۸ با تعدادی سینما مواجه بودیم که در سال‌های منتهی به دهه ۹۰ فرسوده شده و با توجه به تغییر فضاهای فرهنگی و سینمایی، کارایی خود را از دست داده بودند.

   

  قره‌داغی ادامه داد: در حوزه هنری با تلاش دوستان و موسسه بهمن سبز، یک کارگروه جدی برای تجمیع و توسعه فضاهای سینمایی و فرهنگی حوزه هنری تشکیل شد و ما شاهد سینماهایی مدرن با کارایی روز، و شاهد مجموعه‌های فرهنگی باشیم که علاوه بر سینما و تئاتر، سایر نیازهای فرهنگی آن منطقه را نیز از جمله کتابفروشی، عرضه محصولات فرهنگی و فضای بازی کودکان برآورده کند.

   

  وی تصریح کرد: قصد ما این است که سینماهای حوزه هنری تبدیل به یک فضای امن برای حضور خانواده ها شود با این هدف که گسترش امنیت اجتماعی برای خانواده‌ها اتفاق بیفتد.

   

  قره‌داغی با بیان اینکه در این مسیر سعی کرده‌ایم از شرکای تجاری خوب استفاده کنیم؛ اظهار کرد: در حوزه هنری در ساخت سینماها همانند بخش خصوصی بوده و از منابع دولتی به‌طور مستقیم بی‌بهره هستیم. در هر شهر و استانی اگر مسئولان آن منطقه با ما همراهی کردند و بخشی از منابع را به این سمت آوردند ما استفاده کردیم، در غیر اینصورت ما از منابع غیردولتی و فضاهای موجود، و تبدیل و افزایش بهره‌وری آن‌ها برای ایجاد سینما استفاده کرده‌ایم.

   

  معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: حوزه هنری در سال ۱۳۹۸ قریب به ۷۰ سالن چراغ روشن داشت و امروز در اردیبهشت ۱۴۰۳ و با افتتاح مجموعه مهر مادر دزفول، این عدد به قریب به ۲۰۰ سالن ارتقاء پیدا کرده است که در حال ارائه خدمت هستند و از این عدد نیز بیش از ۹۰ درصد آن‌ها بازسازی و مدرن شده است.

   

  عبدالحمید قره‌داغی خاطرنشان کرد: این‌ها مجموعه‌ای از زحمات همکاران ما در حوزه هنری، موسسه بهمن سبز، موسسه سینمایی سوره و همچنین حمایت مسئولین کشوری است که امروز توانسته‌ایم در نقاط مختلف این فضاها را به بهره‌برداری برسانیم.

   

  وی با اشاره به بازسازی سینما اکسین اهواز، افزود: از مهم‌ترین بازسازی‌ها مجموعه مهر کوهسنگی مشهد با ۱۳ پرده نمایش، سبزوار ۵ پرده، سینما ۲۹ بهمن تبریز ۹ پرده، ارومیه ۷ پرده، کردستان ۷ پرده و سینما کیهان آبادان با ۴ پرده نمایش است.

   

  قره‌داغی ادامه داد: امروز شاهد رنگین‌کمان متنوعی از فضاهای فرهنگی هستیم که علاوه بر برطرف کردن نیاز سینمایی مناطق مختلف، محلی برای برگزاری سایر رویدادهای فرهنگی از جمله نشست‌های شعر و داستان، و همچنین عرضه محصولات فرهنگی و کتاب است.

   

  وی گفت: در مشهد بزرگترین کتابفروشی کتاب‌های عمومی را با ۷۵۰ متر مساحت افتتاح کردیم.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز