• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ | کد خبر : 52276
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مراسم تکریم و معارفه مدیرکل صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی
  دیبا: مراسم عبدالحمید سرتیپی به عنوان مدیرکل جدید صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات ۱۰ ماهه سیدمحمد جعفر عظمایی تقدیر شد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، استاندارآذربایجان شرقی درمراسم تکریم و معارفه مدیرکل صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: این استان ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای دارد و باید با سرعت بخشیدن به کار‌ها زمینه رضایتمندی کامل مردم فعالان بخش خصوصی و تولیدکنندگان فراهم شود.

   

  رحمتی افزود: بیش از ۹۰ درصد صنعت و تولید آذربایجان شرقی دست بخش خصوصی است و آنان بیشتر مدیریت می‌کنند بر این اساس بخش خصوصی منتظر بخشنامه نمی‌ماند و در این شرایط حرکت پا به پای آنها هنر محسوب می‌شود.

   

  وی ادامه داد: هشت میلیارد تن ذخایر قطعی معدنی در آذربایجان شرقی وجود دارد که این ظرفیت منطقه را به نخستین استان معدنی کشور تبدیل کرده است و اکنون ۵۲ نوع مواد معدنی وجود دارد و گل سرسبد آن مس است.

   

  استاندار آذربایجان شرقی گفت: تکمیل طرح توسعه مس با ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری یکی از طرح‌های بزرگ ملی و استانی است که محقق می‌شود.

   

  رحمتی اضافه کرد: ایجاد شهرک پایین دستی مس موجب تحول شگرفی در آذربایجان شرقی می‌شود و این یکی از اهدافی است که باید در استان تحقق یابد.

   

  معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران هم در این مراسم گفت: صنایع غذایی و ظرفیت‌های معدنی آذربایجان شرقی در کشور حرف اول را می‌زند و به لحاظ تجارت هم شرکت‌ها و بخش خصوصی که در این استان فعال هستند،کیفیت مناسبی داشته طوری که ضمن تامین نیاز بازار داخلی توانسته اند بازار‌های خارجی را نیز تحت تاثیر قرار دهند.

   

  شهیدی افزود: با وجود ذخایر مس و این گونه منابع در آذربایجان شرقی باید صنایع پایین دستی و صنایع‌های تک در این استان ایجاد شود.

   

  مدیر کل سابق صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی هم گفت: مقطع زمانی فعلی که ورود دشمن از حوزه اقتصاد است، سنگری مهم‌تر از اقتصاد نداریم و بر این اساس باید در این حوزه تلاش‌های صادقانه و تصمیم گیری‌های حکیمانه انجام دهیم.

   

  عظمایی افزود: در ۱۰ ماه فعالیت خود در اداره کل صمت آذربایجان شرقی درخشان‌ترین عملکرد را در حوزه ستاد تسهیل داشتیم و رتبه اول سرمایه‌گذاری بخش خصوصی کشور مربوط به آذربایجان شرقی است.

   

  سرتیپی مدیر کل جدید صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی هم در این مراسم گفت:جذب سرمایه‌گذاری افزایش تولید و صادرات محور بودن تولیدات از اولویت‌های این اداره کل خواهد بود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز