• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ | کد خبر : 52084
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  همه ارکان دولت درگیر طرح نهضت ملی مسکن/ جهادگران پای کارند
  دیبا: افزایش قیمت مسکن مردم را با چالش‌های بزرگی مواجه کرده و دولت برای رفع آن از طرح‌های مختلفی اجرا کرد که نهضت ملی مسکن نمونه‌ای ازآن است که جهادگران بسیج سازندگی راهم پای کار کشانده است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها؛ امروزه تأمین مسکن به یکی از دغدغه‌های مهم شهروندان تبدیل شده و گرانی و افزایش نجومی قیمت آن مردم را با چالش بزرگی مواجه کرده است.

   

  یکی از طرح‌های مهم دولت برای تأمین مسکن اقشار کم درآمد جامعه، نهضت ملی مسکن بود.

   

  طرح مسکن ملی، طرحی است که در دولت سیزدهم در دوران ریاست جمهوری سید ابراهیم رئیسی اعلام و در حال اجرا است. برای کاهش قیمت مسکن دولت پروژه‌های ساخت و ساز خانه‌های واحد آپارتمان و ویلایی از طریق وام دهی، واگذاری زمین مجانی (قانون جوانی جمعیت) و معافیت مالیات شرکت‌های تعاونی‌های مسکن را اجرا می‌کند. قانون جهش تولید مسکن، سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد وبه تصویب دولت و شورای نگهبان و شورای عالی مسکن رسید. بر اساس طرح حمایتی مسکن افراد و خانواده‌ها از طریق سایت ثمن درخواست تملک واحد و عقد قرارداد را انجام می‌دهند. نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن ۱۸ درصد است.

   

  اکنون چند ماه از اجرای این طرح گذشته و دولت برخی از واحدها را تحویل داده و برخی نیز در دست احداث هستند.

   

  در این میان سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورای آذربایجان شرقی آستین بالا زده و برای تسریع در این امر تلاش بسیاری می‌کند.

   

  پروژه ۲۰۰۰ واحدی شهید تجلایی به عنوان یکی از ابرپروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهر جدید سهند بوده که با مشارکت شرکت عمران شهر جدید سهند و سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی از خاص‌ترین پروژه‌هایی است که به صورت کم‌تراکم اجرا می‌شود.

  ۷۲ واحد پروژه شهید تجلایی خرداد ماه تحویل داده می‌شود

   

  جواد ملک‌لو، رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی در بازدید خبرنگاران از پروژه احداث واحدهای مسکونی شهید تجلایی به مشخصات این واحدها در فاز جنوبی و شمالی اشاره کرد.

   

  وی گفت: این واحدهای مسکونی در دو فاز جنوبی و شمالی هستند، فازجنوبی در ۹۸۷ واحد در ۲۷ بلوک و تعداد طبقات مسکونی شش طبقه است، فاز شمالی هم شامل ۲۱ بلوک و ۸۸۸ واحد در چهار طبقه بوده و متراژ واحدها ۶۵ تا ۱۰۰ مترمربع است.

   

  ملک‌لو از تحویل واحدهای مسکونی در خردادماه امسال خبر داد و افزود: ۷۲ واحد فاز جنوبی ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و خرداد ماه به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

   

  رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان شرقی پیشرفت فیزیکی کل پروژه را ۲۵ درصد اعلام کرد و ادامه داد: زمین اختصاص یافته از سوی دولت برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن رایگان است و ما سال ۱۴۰۱ زمین مورد نیاز را تحویل گرفته‌ایم. در قرارداد منعقد شده برای آماده‌سازی و محوطه‌سازی یک سال زمان در نظر گرفته شده بود ولی ما از مهرماه سال ۱۴۰۱ سنگ چینی و محوطه سازی را شروع کردیم.

   

  وی با اشاره به اعتبارات مورد نیاز اظهار کرد: اعتبار لازم ماهانه برای احداث این واحدها ۱۰۰ میلیارد تومان است در حالی که ما با اعتبار ۳۰ الی ۴۰ میلیارد تومان در ماه کار می‌کنیم.

   

  ملک‌لو شرط موفقیت کامل در احداث این واحدها را عمل به تعهدات متقاضیان و بانک‌ها اعلام کرد و گفت: هر چقدر آورده متقاضیان کامل‌تر شده و به تعهدات خود عمل کنند و بانک‌ها نیز تسهیلات مصوب شده را پرداخت کنند ما به همان اندازه عملکرد خوبی خواهیم داشت.

   

  وی ادامه داد: در احداث این پروژه جهادگران گروه جهادی شهید مهدی باکری پای کار بوده و شبانه‌روزی زحمت می کشند تا ۷۲ واحدی که قول داده‌ایم در خردادماه به متقاضیان تحویل داده شود.

   

  همه ارکان دولت درگیر طرح نهضت ملی مسکن/ جهادگران پای کارند

   

  واحدهای آماده به افرادی که آورده‌های خود را به موقع واریز کرده باشند، تعلق خواهد گرفت

   

  فرهاد سعیدی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند نیز در ادامه اظهار کرد: پروژه شهید تجلایی تنها پروژه‌ای است که به صورت کم تراکم و شخصی‌ساز اجرا می‌شود و بلوک‌های آن در یک پیلوت و ۳ طبقه طراحی شده است.

   

  وی به چشم انداز زیبای این پروژه نیز که مشرف به باغات اسکو و مجموعه گردشگری هشت بهشت است، اشاره کرد و گفت: به زودی با اجرای پله تفرجگاهی، فاز ۴ و پروژه شهید تجلایی به مجموعه هشت بهشت متصل خواهد شد.

   

  وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای تحویل ۷۲ واحد از پروژه شهید تجلایی تا پایان خردادماه و ۱۵۲ واحد تا مهر ماه، اظهار کرد: این واحدها به افرادی که آورده‌های خود را به موقع واریز کرده باشند، تعلق خواهد گرفت.

   

  سعیدی با تاکید بر این‌که تأسیسات زیربنایی پروژه نیز در حال طراحی بوده و به زودی اجرا می‌شود، ادامه داد: اطمینان می‌دهیم که حین تحویل واحدها تمامی انشعابات برقرار خواهد بود.

   

  وی با اشاره به تلاش جهادی گروه‌های بسیج سازندگی در پروژه، از طراحی مدرسه، مسجد و مرکز تجاری در سایت پروژه و اجرای آن با مشارکت بسیج سازندگی خبر داد.

   

  وی، قیمت غیرمفید و کل هر مترمربع از پروژه‌های نهضت ملی مسکن شهر سهند در فروردین ۱۴۰۳ را حدود هشت و نیم میلیون تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به این‌که هزینه‌های ساخت هر سه ماهه تعدیل می‌خورد از این‌رو قیمت تمام شده واحدها نیز هرسه ماهه متفاوت خواهد بود.

   

  سعیدی خاطرنشان کرد که درحال حاضر ۲۳۵۰۰ پروژه نهضت ملی مسکن در شهر سهند اجرا می‌شود و ۸۳۱ واحد نیز اخیراً تحویل داده شده است.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز