• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ | کد خبر : 51946
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مراکز برتر مشاوره و سبک زندگی دانشگاه‌های کشور در زاهدان معرفی شدند
  دیبا: گردهمایی سه روزه مدیران مراکز مشاوره و سبک زندگی و مدیران مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌های سراسر کشور که از پنجم اردیبهشت ماه در تالار امام رضا(ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان آغاز شده بود امروز جمعه با معرفی مراکز برتر به کار خود پایان داد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار ایرنا، مدیرکل دفتر توسعه فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمندسازی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در اختتامیه این همایش اظهار کرد: کاربرد هوش مصنوعی به منظور هوشمندسازی خدمات از اولویت های سالجاری سازمان امور دانشجویان در حوزه مشاوره و سلامت است.

   

  مصطفی صالحی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری با این مضمون که باید به‌گونه‌ای عمل کنیم تا ایران جزو ۱۰ کشور برتر هوش در دنیا قرار گیرد، گفت: همگام با پیشرفت سریع فناوری‌های دیجیتالی، با پیدایش تحول‌های جدید در این زمینه و ظهور هوش مصنوعی در کاربردهای واقعی، انقلابی در فناوری اطلاعات رخ داده است، به طوری که بسیاری از کارها در جهان امروز، با بکارگیری ابزارها و روش‌های هوشمند انجام می‌شود.

   

  وی افزود: طی سالهای گذشته بسیاری از دانشگاه های کشور گام های کوچک یا بزرگی به سمت هوشمندسازی برداشته اند و تلاش می شود با گسترش این اقدامات، بهبود سطح کمی و کیفی ارائه خدمات به دانشجویان احساس شود.

   

  مدیرکل دفتر توسعه فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمندسازی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم بیان کرد: در این راستا، پروژه های هدفگذاری شده در سالجاری با تمرکز بر بکارگیری ابزارهای هوش مصنوعی در حوزه مشاوره و سلامت شامل دستیار هوشمند (ربات گفتگو محور) مشاوره، اعتبارسنجی و تحلیل داده‌های کارنامه های جسم و روان به منظور سنجش ریسک روانی، جسمی و تحصیلی دانشجویان و پیش بینی رفتارهای پر خطرشان است.

   

  مدیرکل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان نیز در این مراسم ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران برگزاری این همایش سه روزه، اظهار کرد: چالش های فراروی مراکز را با همکاری و همفکری یکدیگر باید برطرف کنیم و همه دانشگاهها مکمل همدیگر باشیم.

   

  دکتر ابراهیم نعیمی تصریح کرد: همه دانشگاه‌ها باید شورای سلامت و سبک زندگی را تشکیل داده و جریان سلامت در حوزه دانشجویی را پویا نگه دارند.

   

  به گزارش ایرنا، در پایان از مسوولان مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، مرکز بهداشت و درمان دانشگاه فسا، مرکز آموزش عالی اقلید، مرکز بهداشت و درمان دانشگاه هنر اصفهان، مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه بجنورد، مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تبریز، مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه حکیم سبزواری، مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تربیت مدرس، مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه سمنان، مرکز بهداشت و درمان دانشگاه الزهرا س، مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه سیستان و بلوچستان، مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه اصفهان، مرکز بهداشت و درمان دانشگاه سیستان و بلوچستان، مرکز بهداشت و درمان دانشگاه کاشان، به عنوان مراکز برتر و فعال دانشگاه‌های کشور تجلیل شد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز