• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ | کد خبر : 51478
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اعزام ۱.۵ میلیون نفر از فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها
  دیبا: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مطابق اطلاعات دریافتی از گروه آمار و اطلاعات هوانودری، از آغاز عملیات نوروزی در ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا نهم فروردین امسال، یک میلیون و ۴۹۵ هزار و ۴۵۰ مسافر از فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت اعزام و پذیرش شده‌اند.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایرنا از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، «رضا نخجوانی» از رشد ۲ درصدی اعزام و پذیرش مسافران هوایی و نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت در مدت مذکور خبر داد.

   

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهار داشت: طی این مدت ۱۲ هزار و ۶۸۴ نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه‌ها انجام شده است.

   

  مهرآباد و مشهد، پُرترافیک‌ترین فرودگاه‌های کشور

   

  وی اظهار داشت: فرودگاه بین المللی مهرآباد به عنوان پرترافیک‌ترین فرودگاه کشور در مدت مذکور، چهار هزار و ۹۹۳ نشست و برخاست و ۵۹۹ هزار و ۴۰ مسافر را اعزام و پذیرش کرده است.

   

  نخجوانی همچنین گفت: فرودگاه بین‌المللی مشهد نیز با اعزام و پذیرش ۳۳۰ هزار و ۵۵ مسافر و ۲ هزار و ۴۱۱ نشست و برخاست رتبه بعدی را در ترافیک فرودگاه‌های کشور از آن خود دارد.

   

  به گفته وی، فرودگاه‌ شیراز با اعزام و پذیرش ۱۱۸ هزار و ۱۸۹ مسافر و نشست و برخاست یک‌هزار و ۳۸ پرواز، فرودگاه بین‌المللی اصفهان با اعزام و پذیرش ۷۵ هزار و ۹۷۹ مسافر و نشست و برخاست ۶۵۸ پرواز و فرودگاه بین‌المللی تبریز با اعزام و پذیرش ۶۷ هزار و ۴۵۳ مسافر و نشست و برخاست ۶۰۱ پرواز، بیشترین مسافر و پرواز را پس از مهرآباد و مشهد در جمع فرودگاه‌های بین‌المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها داشته‌اند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز