• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۳ فروردین ۱۴۰۳ | کد خبر : 51366
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اولویت رهبر معظم انقلاب حول محور اقتصاد است
  دیبا: امام جمعه تبریز با اشاره به شعار سال جدید، گفت: این نامگذاری ها در ۱۷ سال گذشته نشان می‌دهد که اولویت رهبر معظم انقلاب حول محور اقتصادی است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نخستین نماز جمعه سال ۱۴۰۳ تبریز با بیان اینکه تحقق شعار سال نیازمند همت و مشارکت مردم است، افزود: همان طور که مردم محور اصلی شکل‌گیری، پیروزی و بقا انقلاب اسلامی بوده و هستند جهش تولید نیز نیازمند همت و مشارکت آنان است.

   

  وی با اشاره به تعیین شعار سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب و نامگذاری امسال به عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم»، گفت: این نامگذاری‌ها در ۱۷ سال گذشته نشان می‌دهد که اولویت رهبر معظم انقلاب حول محور اقتصاد بوده و هشت سال است که برای شعار سال موضوع تولید را برجسته کرده‌اند.

   

  آل هاشم ادامه داد: دشمن با تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی به دنبال اعمال فشار و فروپاشی اقتصاد کشور است، از این رو مردم باید با مشارکت در جهش تولید، در مقابل این توطئه‌ها و دسیسه‌های شیطانی مقاومت کنند.

   

  وی افزود: هر کجا که مردم حضور داشته‌اند پیروزی قطعی بوده و دولت، مجلس و مسئولان باید سازوکار حضور مردم در زمینه‌ی اقتصاد را فراهم کنند.

   

  آل هاشم با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال ادامه داد: در زمینه وحدت ملی دچار غفلت شده‌ایم که این موضوع باید برای تمام کنشگران سیاسی موضوعی مهم و دغدغه تلقی شود.

   

  وی گفت: نباید اجازه دهیم تا اختلاف نظرات به تفرقه و شکاف تبدیل شود، وظیفه ما حفظ و استحکام بخشی به وحدت ملی است.

   

  وی همچنین با اشاره به روز جهانی آب، بیان کرد: در این روز باید اهمیت حفظ منابع آبی بویژه آب شیرین در دسترس، برای همگان بیان و یادآوری شود، زیرا خشک شدن دریاچه‌ها، تالاب‌ها و چشمه‌ها چهره طبیعت ایران را دگرگون کرده است.

   

  امام جمعه تبریز به قطعی و افت فشار آب در تبریز در نخستین ساعات سال جدید اشاره و خاطرنشان کرد: این اتفاق یادآور تنش‌های آبی تابستان سال گذشته بود، این قطعی‌های مکرر نشان می‌دهد که مسئله آب تبریز باید به طور ملی و ریشه‌ای برطرف شود.

   

  آل هاشم بیان کرد: مطالبه اصلی ما از دولت پیگیری جدی مسئله آب تبریز است از مردم هم خواهش می‌کنم تا در مصرف آب حداکثر صرفه‌جویی را انجام دهند.

   

  وی همچنین با اشاره به سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: این امام بزرگوار از لحاظ سیرت و سیما بین ائمه اطهار شبیه‌ترین امام به رسول خدا بودند و حسن خلق، یتیم نوازی، مهربانی، امانتداری و جوانمردی، صفات اصلی آن حضرت بود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز