• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲ فروردین ۱۴۰۳ | کد خبر : 51343
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  جمعیت هلال احمر از ظرفیت مردمی اش بیشتر بهره ببرد
  دیبا: استاندار آذربایجان شرقی گفت: وقتی که رهبر معظم انقلاب بر مردمی شدن اقتصاد تاکید دارد، جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان مردم پایه باید از ظرفیت مردمی اش، با محوریت جوانان، بیشترین بهره را ببرد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایرنا، مالک رحمتی روز پنجشنبه در بازدید از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه این جمعیت در حوزه های متعدد از جمله امداد و نجات، آمادگی خوبی دارد و در سراسر استان خدمات ارایه می دهد، اضافه کرد: جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در حوزه جوانان نیز اقدامات شایانی داشته و همایش اخیر آن با حضور ۱۰ هزار نفری جوانان در سطح کشور الگو بود.

   

  وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در حوزه بهداشت و درمان در برخی مناطق دوردست محرومیت هایی دارد، گفت: هلال احمر اقدامات خوبی در آن مناطق انجام داده است، اما به جهت حساسیت این بخش، نیازمند کمک بیشتر جمعیت هلال احمر کشور هستیم.

   

  استاندار آذربایجان شرقی یادآوری کرد: جمعیت هلال احمر استان در زمینه برگزاری اردوهای جهادی هم اقدامات خوبی انجام داده است.

   

  وی با اشاره به اینکه متاسفانه آذربایجان شرقی در حوزه تلفات رانندگی جاده ای دارای مقام است، گفت: این وضعیت برای ما دردآور است و امیدواریم جمعیت هلال احمر در حوزه امداد و نجات به استان ما بیشتر کمک کند.

   

  وی بیان کرد: هر چند جمعیت هلال احمر استان در ۱۱۴ نقطه به مردم خدمات می دهد، اما در شأن آذربایجان شرقی نیست که این همه تلفات جاده ای داشته باشیم.

   

  وی گفت: بر این اساس نیازمند کمک بیشتر جمعیت هلال احمر در بخش امداد و نجات و تقویت این جمعیت در این عرصه هستیم.

   

  رحمتی افزود: هر چند حوادث رانندگی علل متعددی از قبیل آمار بالای نقاط حادثه خیز، کیفیت جاده و عامل انسانی دارد، اما امیدوارم با تقویت بخش امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان شاهد برداشتن گام های چشمگیر در راستای کاهش تلفات جاده ای باشیم.

   

  وی با بیان اینکه هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب خدمت رسانی به مردم فاصله داریم، تاکید کرد: جمعیت هلال احمر استان باید همه امکانات خود را برای کمک به کاهش تلفات جاده ای به کار گیرد و گام‌های بیشتری در این زمینه بردارد.

   

  رحمتی بر لزوم تمرکز و سازمان‌دهی با استفاده از ابتکارات جدید برای کاهش تلفات حوادث جاده ای تاکید کرد.

  استاندار آذربایجان شرقی افزود: باید استاندارد عملیات معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان در رسیدگی به حوادث جاده ای و کیفیت خدمات ارایه به مصدومین را بالا برد.

   

  رحمتی بیان کرد: تجهیزات به روز و نیروی انسانی آموزش دیده در این زمینه اهمیت ویژه ای دارد که باید مورد توجه جمعیت هلال احمر استان باشد.

   

   

  استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در بخش سفرهای نوروزی در سایه هماهنگی خوب سازمان های امدادی، اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: افتخار جمعیت هلال احمر به مردم پایه بودن است که اگر بتواند آن را حفظ کند، همواره بالنده می ماند، در غیر این صورت به یک سازمان دولتی تبدیل ‌می‌شود.

   

  وی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر استان می تواند کانونی برای جلب، جذب و سازمان‌دهی همه گروه های جهادی و جوان باشد.

   

  رحمتی ادامه داد: میزان موفقیت جمعیت هلال احمر استان، تابعی از میزان به‌کارگیری ظرفیت جوانان است تا گام‌های بیشتری در مسیر خدمت به مردم عزیز بردارد.

   

  استاندار آذربایجان شرقی در پایان از رییس سازمان هلال احمر کشور برای سفر به استان جهت افتتاح طرح های این جمعیت دعوت کرد.

   

  رحمتی امروز ضمن شرکت در نشست سراسری وبیناری جمعیت هلال احمر کشور از انبار جمعیت در استان بازدید کرد.

   

  نماینده عالی دولت در استان همچنین از وضعیت آمادگی نیروی انسانی جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی اطلاع یافت.

   

  بر اساس اعلام پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی در ۱۱ ماهه امسال ۵۹۷ نفر در تصادفات جاده ای استان جان باختند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز