• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ | کد خبر : 51214
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۱۴ پروژه بزرگ بخش خصوصی در تبریز اجرایی می‌شود
  دیبا: شهردار تبریز گفت: همزمان با افتتاح ۱۴ پروژه بزرگ شهری، ۱۴ پروژه سرمایه‌گذاری نیز آغاز به کار خواهد کرد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری ایمنا از آذربایجان‌شرقی، یعقوب هوشیار عصر امروز _شنبه، دوازدهم اسفند_ در دیدار با جمعی از اعضای انجمن سرمایه‌گذاران کیش، اظهار کرد: خرداد سال آینده همزمان با بهره‌برداری از ۱۴ پروژه بزرگ شهری، عملیات ۱۴ پروژه سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۰۰ هزار میلیارد تومان شروع خواهد شد.

   

  وی افزود: با توجه به مسائل تورمی که به تازگی در ترکیه و کشورهای منطقه قفقاز به وجود آمده، تبریز به فرصتی تبدیل شده و مزیت‌های اقتصادی خوبی در رابطه با جذب سرمایه گذار قلمداد می‌شود.

   

  شهردار تبریز با اشاره به اینکه امسال رتبه دوم صدور پروانه ساختمانی را در کشور داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: با توجه به ابلاغ قانون درآمدهای پایدار و با وجود تحمیل محدودیت‌های جدی در رابطه با تراکم ساخت و ساز، بعد از تهران رتبه دوم کشور را کسب کردیم.

   

  هوشیار در ادامه افزود: در بافت فرسوده و بازآفرینی شهری هم نسبت به سرانه جمعیت رتبه اول کشوری را داریم و سرانه بودجه متوسط ۲۰ میلیون تومان برای هر نفر در بودجه سال ۱۴۰۳ در نظر گرفته شده است.

   

  وی با اشاره به اینکه پروانه احداث ۴ هتل جدید صادر شده است، یادآور شد: در بخش هتل‌سازی تخفیفات بالایی در نظر گرفته شده، اما با توجه به استقبال گردشگران در فصل سفر برای احداث هتل و هتل آپارتمان‌های بیشتر باز هم جای کار داریم.

   

  هوشیار با تاکید بر اینکه بحث هتل‌سازی یکی از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، گفت: با توجه به تشویقاتی که شهرداری تبریز برای هتل‌سازی در نظر گرفته و برخی تسهیلات و امتیازاتی که دولت در نظر گرفته است، همچنان چند مکان مناسب برای احداث هتل وجود دارد که سرمایه‌گذاران علاقمند می‌توانند مشارکت کنند.

   

  وی خاطرنشان کرد: بحث هوشمندسازی یکی از اولویت‌های اصلی تبریز بود که طی سال گذشته و امسال قرارداد ۸۵۰ کیلومتر فیبرنوری بسته شد و تاکنون ۱۵۰ کیلومتر اجرا شده و طبق قرارداد دو سال زمان اجرای این پروژه است که ۶ ماه از آن گذشته، مرکز مدیریت هوشمند شهری هم خردادماه سال ۱۴۰۳ افتتاح خواهد شد و به دنبال آن هستیم که اپ تبریز را با ۱۸ کارکرد تعریف شده رونمایی کنیم.

   

  شهردار تبریز یادآور شد: یکی از مشکلات تبریز موضوع شهربازی بزرگ این شهر است که با جمع‌آوری شهربازی ائل گلی به دلیل ثبت جهانی این مجموعه در حال رایزنی برای احداث شهربازی جدید هستیم.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز