• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ | کد خبر : 50704
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تغییر اقلیم برنامه ریشه‌کنی مالاریا در کشور را به مخاطره انداخته است
  دیبا:معاون وزیر بهداشت گفت: تغییر اقلیم و سیل دو سال پیش در کشور همسایه جنوب شرق ایران، برنامه ریشه‌کنی مالاریا را به مخاطره انداخت و سبب شد تا میزان ابتلا به مالاریا از اعداد صفر و زیر هزار به ۱۰ هزار نفر برسد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، حسین فرشیدی در مراسم اختتامیه هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم تهران در محل سالن قلم مرکز همایش های کتابخانه ملی ایران در تهران افزود: بر اساس برنامه ریشه کنی مالاریا امروز باید همچنان موارد ابتلا به این بیماری در عددهای صفر یا زیر هزار سیر می کرد اما اکنون می بینیم که در مدت یک سال ارقام به ۱۰ هزار نفررسیده و بیماران بستری می شوند.

  وی با اشاره به اینکه افزایش موارد مبتلا به مالاریا در کشور به دلیل تغییر اقلیم است، افزود: پیامدهای ناشی از تغییر اقلیم همچنین سبب افزایش موارد ابتلا به برخی بیماری های دیگر نظیر آسم و موارد مشابه شده است.

  معاون بهداشت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: افزایش دما به صورت مستقیم بر بیماری های مختلف به ویژه بیماری های قلب و عروق ارتباط دارد و باعث مرگ و از کار افتادگی می شود.

  فرشیدی با بیان اینکه این چالش نه فقط برای کشور ما بلکه در اکثر کشورها دیده می شود، گفت: اگر نیاز به اقدامی برای تغییرات اقلیم باشد، یک کشور، یک منطقه و یا یک قاره به تنهایی نمی تواند انجام دهد، بلکه همه باید دست به دست هم دهند. چرا که مشکل، سلامت کل بشر است و باید همه در کنار هم برای حفظ سلامتی انسان کمک کنند.

  وی ادامه داد: در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بخشی در ارتباط با تغییرات اقلیم ایجاد شده است تا بتواند بر اساس اسناد و ظرفیت های علمی در این باره عمل کند. همه سازمان های درگیر این چالش، نظیر وزارت بهداشت، صنعت و معدن، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی باید در کنار هم کار کنند تا بتوانیم اتفاقات و پیامدهای آن را کاهش دهیم.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز