• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲ | کد خبر : 50334
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  متفکر آزاد: همسان‌‎سازی حقوق بازنشستگان از ضروریات بود/ رسیدگی به وضعیت بازنشستگان امید در جامعه را تقویت می‌کند
  دیبا: عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی مجلس، گفت: اقدام مجلس در جریان بررسی برنامه هفتم توسعه برای همسان‌‎سازی حقوق بازنشستگان از ضروریات بود.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خانه ملت، روح اله متفکرآزاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تایید مصوبه برنامه هفتم توسعه در راستای همسان سازی حقوق بازنشستگان توسط شورای نگهبان، گفت: مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی برنامه هفتم توسعه حکم خوبی در مورد بازنشستگان مصوب کرد و این حکم با توجه به وضعیت بازنشستگان کشور از ضروریات بود.

   

  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به وضعیت معیشتی و دریافتی پایین بازنشستگان و هزینه بالای آنها و افزایش نیازهای درمانی و مراقبتی این قشر، شرایط ضرورت رسیدگی به وضعیت معیشتی این قشر عزیز را ایجاب می‌کند.

   

  وی افزود: رسیدگی به وضعیت معیشت بازنشستگان به افزایش روحیه و امید در جامعه و همچنین افزایش روحیه تلاش و کوشش جوانان کمک می‌کند زیرا بازنشستگان آینده نیروی جوان شاغل کشور هستند و توجه به این حوزه در اولویت مجلس قرار داشت.

   

  متفکر آزاد با تاکید بر اینکه در برنامه ششم توسعه متناسب سازی حقوق بازنشستگان را داشتیم اما در حوزه اجرا با مشکلاتی مواجه بود، عنوان کرد: در برنامه پنج توسعه نیز به شکل دیگری شاهد همسان سازی حقوق بازنشستگان بودیم اما در برنامه هفتم توسعه با پیشنهاد کمیسیون تلفیق مجلس متناسب سازی مستمری بازنشستگان نحوی مصوب شد تا بازنشستگان طی سه سال ۹۰ درصد شاغلین همتراز خود را دریافت کنند.

   

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال اول اجرای برنامه هفتم توسعه ۴۰ درصد، در سال دوم ۳۰ درصد و در سال سوم ۳۰ درصد باقی مانده از ۹۰ درصد اجرا می‌شود، گفت: با موافقت شورای نگهبان با این مصوبه امیدهای ما برای تغییر وضعیت معیشت بازنشستگان بیشتر شد و امیدواریم از فروردین ماه سال ۱۴۰۳ که به عنوان سال اول اجرای برنامه هفتم توسعه محسوب می‌شود شاهد تغییرات ملموس و محسوس در دریافتی مستمری بازنشستگان باشیم.

   

  عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش مستمری بازنشستگان در قالب همسان‌سازی حقوق‌ها علاوه بر افزایش حقوق سالانه آنها است، گفت: امیدوار هستیم این مصوبه منجر به بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی بازنشستگان شود./

   

  پایان پیام

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز