• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲ | کد خبر : 50228
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  شاخص آلودگی هوای تبریز امروز سه‌ شنبه ۱۹ دی
  دیبا: هوای کلانشهر تبریز امروز سه شنبه با قرار گرفتن روی شاخص ۱۲۰ در وضعیت ناسالم قرار دارد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری ایمنا از آذربایجان‌شرقی، بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌های شهر تبریز شامل باغشمال، آبرسان، هتل مرمر، میدان نماز و میدان آذربایجان به ترتیب و به طور میانگین با شاخص‌های ۱۰۶، ۱۰۷، ۱۲۰، ۹۵ و ۹۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

   

  همچنین وضعیت هوا در ایستگاه شهر جدید سهند در شهرستان اسکو (۳۰ کیلومتری شهر تبریز) با شاخص ۷۹ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

   

  بر اساس این وضعیت این شاخص نشان دهنده ناسالم بودن هوا برای تمام گروه‌های سنی است که بر اساس این شاخص، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل، خودداری ورزند، افراد دیگر باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

   

  در ۵۰ روز گذشته هوای تبریز به مدت ۱۸ روز در وضعیت ناسالم بود و موجب برگزاری غیرحضوری مدارس در پنج روز شد.

   

  بر اساس پیش بینی هواشناسی استان آذربایجان شرقی تا روز جمعه جوی پایدار در استان حاکم خواهد اما از ظهر جمعه بارش برف و باران انتظار می‌رود. وجود صنایع آلاینده در آذربایجان‌شرقی از جمله نیروگاه حرارتی تبریز موجب شده است تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی تبریز بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

   

  بر اساس طبقه‌بندی پنج‌گانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز