• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲ | کد خبر : 49939
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تجاری‌سازی شهر عامل اصلی ترافیک تبریز است
  دیبا: رئیس کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه تجاری‌سازی شهر عامل اصلی ترافیک و گره معابر شهری است، گفت: کمتر از ۴۰ درصد از چهار میلیون سفر روزانه در شهر مربوط به مترو و اتوبوس و تاکسی است و بیش از ۶۰ درصد سفر های درون شهری از طریق خودروهای شخصی صورت می‌گیرد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، روح الله رشیدی رئیس کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز امروز در در جریان برگزاری یکصد و شصت و پنجمین جلسه پارلمان شهری تبریز به تمصوبات کمیسیون ماده پنج را در تقابل پروژه های انسان محوری دانست و اظهار کرد: لازم بود مدیریت ارشد استانی که تاثیرگذار هستند در این جلسه حضور پیدا می کردند تا در مدیریت کلان ترافیک شهری تبریز نقش تاثیرگذاری را به عهده می گرفتند.

   

  وی با بیان اینکه تجاری سازی شهر عامل اصلی ترافیک و گره معابر شهری است، گفت: کمتر از چهل درصد از چهار میلیون سفر روزانه در شهر مربوط به مترو و اتوبوس و تاکسی است و بیش از ۶۰ درصد سفر های درون شهری از طریق خودرو های شخصی صورت می گیرد.

   

  رشیدی با اشاره به اینکه ضرورت دارد پروژه‌های شهری با برنامه ریزی دقیق اجرا شود، افزود: توسعه بیش از پیش ناوگان حمل و نقل عمومی از مهمترین راهکار های مدیریت ترافیک شهری است.

   

  علی نوای باغبان رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز همچنین بر اهمیت حضور مسولان دولتی در جلسات بررسی و تعیین راهکار رفع معضل ترافیک شهری تبریز تاکید و اظهار کرد: لازم است در کنار تبیین سیاست های شورای اسلامی به شهرداری، به ارگان های دولتی نیز حساسیت موضوعات مختلف مانند ترافیک شهری منتقل شود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز