• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲ | کد خبر : 49857
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  میوه شب یلدای تبریز به وفور در بازار تامین شده است
  دیبا: رئیس اتحادیه میوه و تره بار تبریز گفت: انار و هندوانه مصرفی شب یلدای شهروندان تبریزی بر اساس پیش بینی مصرف سرانه و شرایط بازار تامین شده و به وفور برای تمام طبقات جامعه در بازار موجود است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایرنا ،« محمد علی صدیقی علا » روز چهارشنبه به ایرنا گفت: ۱۰۰ دستگاه کامیون ۱۰ تنی هندوانه از دیروز وارد بازار تبریز شده است و در میدان های تره بار عرضه می شود.

   

  وی افزود: در ۸۰۰ واحد صنفی میوه فروشی شهر تبریز هم هندوانه و انار با قیمت های مناسب در حال عرضه است .

   

  وی قیمت خرده فروشی هر کیلو هندوانه را ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار ریال اعلام کرد و گفت: انار هم به قیمت هر کیلو ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار ریال عرضه می شود.

   

  عضو هیات مدیره اتاق اصناف ایران همچنین از شهروندان خواست در صورت داشتن شکایت در مورد قیمت یا کیفیت میوه های شب یلدا با شماره ۱۲۴ صنعت، معدن و تجارت به طور شبانه روزی تماس بگیرند.

   

  صدیقی علا با بیان اینکه دولت به خوبی مسوولیت خود را در خصوص بازار میوه ایفا کرده و نقش نظارتی دارد، افزود: به این ترتیب نظارت بر کمیت و کیفیت محصولات در بازار موجب شده تا شوک به بازار و قیمت ها وارد نشود.

   

  وی با اشاره به اینکه با این روش نظارتی به طور مثال امکان نظارت بر قیمت و کیفیت از طریق فاکتور امکان پذیر است، گفت: اکنون بازرسان اتاق اصناف، صمت و جهاد کشاورزی کنترل خوبی بر بازار دارند و امکان گران فروشی به علت ایجاد رقابت و تنوع وجود ندارد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز