• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۴ آذر ۱۴۰۲ | کد خبر : 49724
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  افزایش راندمان تولید در مزارع با اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها
  دیبا: مدیر جهادکشاورزی تبریز گفت: با اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها راندمان تولید در مزارع افزایش می‌یابد.

  به  گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، ابراهیم فرقانی در جلسه کشت قراردادی و طرح جهش تولید در دیمزارها طی سخنانی اظهار داشت: تاکنون در زمینه اجرای طرح کشت قراردادی برای سه هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان تبریز قرارداد ثبت شده است.

   

  وی افزود: هدف از کشت قراردادی، تنظیم قراردادهای اجرایی با صندوق بیمه محصولات کشاورزی برای تنظیم قرارداد بیمه و تخفیف در بیمه کشاورزان، خرید محصول و پرداخت به موقع وجه محصول خریداری شده و پرداخت کرایه حمل به میزان ۱۵۰ هزار تومان به ازای هر تن، پرداخت مبالغ پیش پرداخت به صندوق بیمه محصولات کشاورزی براساس قراردادهای منعقده با کشاورزان، همکاری در راه‌اندازی سامانه مدیریت و رصد کشاورزی قراردادی گندم، جو و دانه‌های روغنی است.

   

  فرقانی با بیان اینکه بیمه کشاورزی باید خسارت واقعی را به موقع پرداخت کند و حمایتی باشد اضافه کرد: با پرداخت به موقع خسارت واقعی باید بیمه محصولات کشاورزی نسخه‌ای شفابخش برای کشاورزان باشد تا برای کشاورزی قراردادی با رغبت زیادی مراجعه کنند.

   

  مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز در ادامه با اشاره به میزان جهش تولید در شهرستان تبریز نیز تصریح کرد: نزدیک به ۷۸۳ هکتار از اراضی شهرستان تبریز در طرح جهش تولید در دیمزارها تاکنون مساحی شده است.

   

  وی در خصوص مزایای طرح جهش تولید در دیمزارها ابراز داشت: گستردگی طرح، تنوع در کشت، مکانیزاسیون و ارایه تسهیلات از عمده مزایای اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها ست.

   

  فرقانی در خاتمه سخنان خود تاکید کرد: با اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها راندمان تولید در مزارع افزایش می‌یابد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز