• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ | کد خبر : 49419
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تراکتور با صادرات قطعات به خودروسازان ایتالیا نمونه کشور شد
  دیبا: گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، صادر کننده قطعات به خودروسازان ایتالیایی برای دومین بار صادرکننده ممتازی ملی و صادرکننده اول در گروه خودرویی کشور شد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، همزمان با ۲۹ مهر روز ملی صادرات، گروه صنعتی تراکتورسازی ایران از جمع ۵۵۰ مجموعه فعال در حوزه صادرات کشور به عنوان صادر کننده ممتاز ملی و در گروه خودرویی نیز به عنوان رتبه نخست صادرکننده در این بخش انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفت.

   

  این انتخاب که براساس ارزیابی عملکرد سال گذشته شرکت کنندگان و همچنین سابقه عناوین کسب شده طی دوره های گذشته این جایزه ملی صورت گرفته نشان می دهد که گروه صنعتی تراکتورسازی ایران بنا به ۲۰ درصد افزایش ارزآوری از محل صادراتش برای کشور و همچنین کسب یک دوره عنوان صادر کننده ممتاز ملی و ۵ دوره صادر کننده نمونه ملی کشور، امسال نیز عنوان صادرکننده ممتاز ملی را به خود اختصاص دهد.

   

  براساس گزارش خبرنگار ما، طی سال ۱۴۰۱ همانند سالهای قبل بدلیل عواملی از قبیل تداوم تحریم‌ها، برخی قوانین دولتی و همچنین قاچاق تراکتور، مشکلات عدیده‌ای برای تحقق برنامه‌های صادراتی این مجموعه ایجاد گردید اما سال گذشته از محل صادرات انواع محصولات تولیدی در گروه صنعتی تراکتورسازی ایران بیش از۴۶ میلیون دلار ارز عاید کشور شده که این رقم نسبت به سال ماقبل آن بیش از۴۸ درصد رشد داشته است.

   

  همچنین این مجموعه صنعتی طی ۷ ماهه نخست امسال و صرفا از محل صادرات محصول اصلی خود یعنی انواع تراکتور به تعداد یک هزار و ۵۰۰ دستگاه، بیش از ۲۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور داشته که این رقم نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۶ درصدی را نشان می دهد.

   

  با وجود تمام تحریم‌ها و محدودیت‌های بازاری، در حال حاضر تراکتورسازی ایران به بیش از ۲۰ کشور در اقصی نقاط دنیا از جمله عراق، افغانستان، سوریه، آذربایجان، ترکیه، امارات، کویت، سودان، تاجیکستان، ازبکستان، ونزوئلا، ایتالیا انواع محصولات تولیدیش را صادر می کند و با دارا بودن ۲ خط تولید و ۶ مرکز خدمات پس از فروش در خارج از کشور همواره مشتریان و کشاورزان پرو پاقرصی را در صنعت کشاورزی و حتی خودرویی دنیا دارد.

   

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز