• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ | کد خبر : 49158
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  در آیین نامه جدید حمل و نقل دانش‌آموزی، نظارت عالیه بر خدمات ارائه شده در حمل و نقل دانش آموزان در هر شهرستان بر عهده شورای هماهنگی ترافیک شهرستان است
  دیبا: رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان گفت: در آیین نامه جدید، مرجع سیاست گذاری جهت ارتقاء کمیت و کیفیت خدمات، صدور گواهی صلاحیت و رسیدگی به شکایات و تخلفات شرکت‌های سرویس‌دهی و رانندگان خودروهای ناوگان حمل دانش‌آموزان، شورای هماهنگی ترافیک و شهرداری می باشد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، مهدی جلیلی با اشاره به آیین نامه اجرایی جدید حمل و نقل دانش‌آموزی به مدارس استان، اظهار داشت: در آیین نامه جدید حمل و نقل دانش‌آموزی که مصوب ۱۴ شهریورماه ۱۴۰۲ هیات دولت است، قرارداد حمل و نقل دانش‌آموزی بین اولیای دانش‌آموزان و شرکت‌های سرویس‌دهی با نظارت شهرداری منعقد و در سامانه الکترونیکی متعلق به وزارت کشور(سپند) ثبت می شود.

   

  جلیلی افزود: مرجع صدور گواهی صلاحیت و رسیدگی به شکایات و تخلفات شرکت‌های سرویس‌دهی و رانندگان خودروهای ناوگان حمل دانش‌آموزان، شهرداری بوده و در این زمینه وضعیت تخلفات رانندگان در سال تحصیلی قبل توسط شهرداری از پلیس استعلام شده و ملاک صدور گواهی صلاحیت خواهد بود.

   

  وی ادامه داد: در اختیار گذاشتن ناوگان حمل و نقل دانش‌آموزی به افراد فاقد گواهی صلاحیت و همچنین رانندگی در هنگام ارائه خدمات حمل و نقل به دانش‌آموزان بدون اخذ گواهی صلاحیت ممنوع بوده و با متخلفین مطابق مقررات و ضوابط مربوطه برخورد خواهد شد.

  رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان گفت: در آیین نامه جدید پیش‌بینی شده است که پلیس راهنمایی و رانندگی هر ۶ ماه یک بار وضعیت تخلف رانندگان خودروهای مدارس را از مقررات راهنمایی و رانندگی به ادارات آموزش و پرورش و شهرداری و بخشداری محل اعلام کند.

   

  وی اضافه کرد: همچنین هرگونه دخالت مدیر یا سایر مسئولان و عوامل مدرسه یا ادارات آموزش و پرورش در حوزه حمل و نقل و انعقاد قرارداد بین مدارس با شرکت‌های سرویس دهی یا رانندگان ممنوع است.

   

  جلیلی بیان داشت: نظارت عالی و سیاست‌گذاری در راستای ارتقاء کیفیت و کمیت خدمات در حوزه حمل و نقل دانش‌آموزی در هر شهرستان به عهده شورای هماهنگی ترافیک شهرستان و تعیین نرخ سرویس دانش‌آموزی به عهده شورای های مربوطه( شورای ترافیک و شورای شهر) خواهد بود.

   

  رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان خاطرنشان کرد: اولیای دانش‌آموزان در راستای بالا بردن ضریب امنیت روانی دانش‌آموزان از ظرفیت شرکت‌های سرویس دهی دارای مجوز از شهرداری استفاده کرده و از به کارگیری موارد متفرقه و فاقد گواهی صلاحیت خودداری کنند.

   

  وی تصریح کرد: بدیهی است مسئولیت و عواقب سوء ناشی از به کارگیری هر نوع خودرو یا راننده‌ای که در چهارچوب ضوابط آیین‌نامه ابلاغی نباشد، متوجه شخص یا اشخاص به کارگیرنده خواهد بود.

   

  جلیلی افزود: اولیاء دانش آموزان می توانند شکایات خود را از طریق تلفن ۱۲۴ پیگیری نمایند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز