• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ | کد خبر : 49136
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  «نجما» قدمی در مسیر توسعه اقتصاد دیجیتال
  دیبا:استاندار آذربایجان شرقی آغاز نهضت جهادی توسعه فیبرنوری شرکت مخابرات ایران (نجما) در آذربایجان شرقی را نیز قدمی در مسیر توسعه اقتصاد دیجیتال دانست.

  به گزارش دیباخبر به نقل از نصر، عابدین خرم در آیین بهره برداری از مرحله اول نهضت جهادی توسعه فیبرنوری شرکت مخابرات ایران(نجما) در آذربایجان شرقی گفت: اینترنت و فضای مجازی شبکه در هم تنیده با حجم اطلاعاتی بالایی است که در زندگی اجتماعی، اداری و شخصی از آن استفاده می کنیم.

  وی با بیان اینکه ارتباطات و فناوری در ابعاد زندگی نفوذ کرده است، گفت: هر کشوری که در آن اقتصاد دیجیتال مبنای توسعه باشد، آن منطقه از نظر اقتصادی متحول شده است‌.

  استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه فناوری از نیازهای اصلی جوامع بشری است، افزود: نباید از این کاروان توسعه عقب بمانیم، به واسطه فعالیت چند ساله خود در جایگاه های مدیریتی به بحث فیبر نوری واقف هستم و اگر بخواهیم از خدمات،سرعت، اطمینان و امنیت برخوردار باشیم باید به نقش اساسی فیبر نوری پی ببریم.

  وی در ادامه به لزوم رفع موانع، تسهیل مسیر و حمایت از شرکت های فناور برای ارتقا اقتصاد دیجیتال اشاره کرد و گفت: فیبر نوری بستری در بحث سخت افزاری دارد و شتابدهنده فعالیت ها و بستر نرم افزاری است.

  عابدین خرم، اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان، بر شرکت های دیگر مقدم هستند و باید با توسعه شبکه پایدار کمک حال باشیم.

  وی آغاز نهضت جهادی توسعه فیبرنوری شرکت مخابرات ایران (نجما) در آذربایجان شرقی را نیز قدمی در مسیر توسعه اقتصاد دیجیتال دانست.

  این گزارش می افزاید، در ادامه جلسه تفاهم نامه ای فی مابین شرکت مخابرات ایران و استانداری امضا شد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز