• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ | کد خبر : 49024
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تبریز میزبان ۱۰۰ سخنران تخصصی جراحی های کم تهاجمی
  دیبا: هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و دبیر علمی هجدهمین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز از یازده تا ۱۳ مهرماه میزبانی ۱۰۰ سخنران تخصصی در کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، دکتر ضیاالدین راثی هاشمی در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: در این کنگره ۹سخنران تخصصی از کشورهای ایالات متحده آمریکا، سوئیس، فرانسه، آلمان و ترکیه در این کنگره به صورت وبینار به ارائه سخنرانی می پردازند.

   

  وی با بیان اینکه گروه های هدف این کنگره شامل جراحی عمومی و زیرشاخه های آن از جمله جراحی توراکس، جراحی اطفال، جراحی تروما، جراحی کولورکتال و جراحی چاقی و متابولیک است، گفت: جراحی زنان و زایمان، جراحی گوش و حلق و بینی، ارولوژی و بیهوشی نیز در این کنگره شرکت دارند و به ارائه مقالات و میزهای تخصصی خواهند پرداخت.

   

  راثی هاشمی حمایت و همکاری دستگاه های مختلف اجرایی آذربایجان شرقی را در برگزاری باشکوه این قبیل کنگره ها ضروری دانست و گفت: با رایزنی های صورت گرفته مقرر شده است استانداری آذربایجان شرقی، تعدادی از شرکت های تولیدکننده تجهیزات پزشکی، شورای اسلامی شهر تبریز و شهرداری تیز حمایت هایی از این کنگره داشته باشند و در این مدت برخی از بیمارستان های بخش خصوصی از جمله ولیعصر (عج) و بهبود حمات شایسته ای را کنگره داشته اند.

  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و دبیر علمی هجدهمین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به جایگاه علمی کشورمان در این حوزه تخصصی گفت: ایران در این روش از اعمال جراحی در منطقه و جهان صاحب سبک بوده و در سال های اخیر به پیشرفت های چشمگیری دست یافته است.

   

  دکتر راثی هاشمی خاطرنشان کرد: باتوجه به نیاز ما در عصه علمی به این روش جراحی نیازمند توسعه گروه تخصصی این حوزه در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستیم از این رو امیدواریم با توجه خاص مجموعه مدیریتی دانشگاه شاهد توسعه گروه تخصصی در این بخش باشیم.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز