• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ | کد خبر : 48706
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  افزایش ۲۰ درصدی تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون آذربایجان‌شرقی
  دیبا: مدیر شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی گفت: امسال میزان تسهیلات پرداختی این بانک در سطح استان ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از نصر، «مسعود کردستانی»، روز یکشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان شرقی به مناسبت روز تعاون و گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار کرد: در این بازه زمانی چهار هزار و ۵۲۸ میلیارد ریال تسهیلات در بخش های مختلف برای مشتریان این بانک پرداخت شده است.

  وی اظهار کرد: ۴۵ درصد این تسهیلات در بخش صنعت، ۱۵ درصد در بخش کشاورزی، دامداری و دامپروری و ۴۰ درصد نیز در بخش گردشگری، بازرگانی و خدمات است.

  مدیر شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی با بیان اینکه این بانک اکنون دارای ۲۷۶ هزار مشتری در سطح استان است، گفت: عمده این افراد کارآفرین هستند و در بخش های اقتصادی استان از جمله صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات فعالیت می کنند.

  کردستانی ادامه داد: در زمان یاد شده ۳۰۷ فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ ۶۲۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از سوی این بانک پرداخت شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ برابر شده است.

  وی پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات فرزندآوری به تعداد ۳۳۷ فقره، ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای مددجویان کمیته امداد و ۴۰ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال برای توانجویان بهزیستی را از دیگر اقدامات این بانک در استان اعلام کرد.

  کردستانی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال پایدار از اولویت های اصلی این بانک است، افزود: امسال یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در استان پرداخت شده که با این میزان تسهیلات ۱۰۴ درصد برنامه این بانک در این زمینه محقق شده است.

  وی با بیان اینکه در بخش گردشگری برای ساخت یک مجتمع بین راهی در جاده اهر و ۲ هتل در تبریز و کلیبر تسهیلات پرداخت شده است، افزود: در پنج ماه نخست امسال، نسبت مطالبات معوق به کل تسهیلات این بانک چهار درصد کاهش یافته است.

  مدیر شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی گفت: برای حمایت از واحدهای صنعتی۲ تفاهم نامه با شرکت شهرک های صنعتی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مبلغ سه هزار میلیارد ریال امضا شده است که در این قالب امکان پرداخت تسهیلات به تعاونی های مستقر در شهرک های صنعتی تسهیلات پرداخت می شود.

  کردستانی ادامه داد: بانک توسعه تعاون دارای ۲۲ شعبه فعال در استان است که ۶ شعبه آن در تبریز واقع بوده و بقیه در شهرستان‌ها قرار دارند البته شهرستان های هوراند، اسکو و هریس بدون شعبه هستند.

   

  بخشودگی جرایم بانک توسعه تعاون تا پایان شهریور تمدید شد

  مدیر شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی، با بیان اینکه بخشودگی جرایم این بانک تا پایان شهریور تمدید شده است، گفت: بدهکارانی که به این بانک بدهی دارند، می توانند با مراجعه به شعب این بانک از ۶ درصد بخشودگی جرایم تاخیر بهره مند شوند.

  کردستانی میزان مطالبات بانک تعاون استان را یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این میزان مطالبات مربوط به بیش از هفت هزار پرونده بوده که بخشی از آن ها در قالب تسهیلات ارزی از محل صندوق توسعه ملی و به دلیل نوسانات ارزی است.

  وی میزان منابع استان را ۱۷ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: حدود ۲.۵ درصد از منابع استان سهم بانک توسعه تعاون بوده که با رشد ۲۰ درصدی مواجه شده است.

  مدیر شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی گفت: چهار درصد از تسهیلات استان نیز در اختیار این بانک قرار داشته که ۱۲۸ درصد از منابع این بانک تبدیل به تسهیلات شده است.

  کردستانی با بیان اینکه بر اساس بخشنامه بانک مرکزی باید ۸۵ درصد از منابع و سپرده بانکی به تسهیلات اختصاص یابد، ادامه داد: این بانک موفق به جذب منابع از سایر استان های کشور برای افزایش تسهیلات پرداختی در سطح استان شده است

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز