• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ | کد خبر : 48686
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  افزایش ۴۰ درصدی تولید نفت کشور
  دیبا: وزیر نفت گفت: با افزایش سرمایه‌گذاری در صنعت نفت نزدیک ۴۰ درصد به تولید نفت ایران اضافه شده است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، جواد اوجی، وزیر نفت گفت: رهبر انقلاب فرمودند که افزایش سرمایه‌گذاری در صنعت نفت باید منجر به افزایش رشد تولید بشود. با افزایش سرمایه‌گذاری نزدیک ۴۰ درصد به تولید نفت ایران اضافه شده است.

   

  او گفت: با افتتاح فاز ۱۱ پارس جنوبی که چند روز پیش انجام شد، با ظرفیت بین ۷ تا ۱۰ میلیون کار را شروع کردیم و با افزایش تعداد چاه‌ها تا ۵۰ میلیون مترمکعب خواهیم رسید.

   

  وزیر نفت: در میدان مشترک پارس جنوبی، آن طرف مقابل ما شرکت‌های قوی بین‌المللی بدون هیچ محدودیتی حضور دارند و این طرف، ما تحت تحریم‌های شدید هستیم؛ ولی با همه‌ی این وجود ما تولیدمان از میدان پارس جنوبی از کشور همسایه جلوتر است.

   

  اوجی گفت: یکی از کار‌های اصلی این دولت افزایش طرح‌های نیمه تمام و شناسایی طرح‌هایی که در گذشته مغفول مانده بود

   

  به گفته وزیر نفت: تولید نفت کشور بین دومیلیون ۲۰۰ تا دومیلیون ۳۰۰ هزار بشکه بود که امروز این تولید به دومیلیون ۴۰۰ هزار بشکه رسیده است همچنین در بحث گازرسانی توانستیم با راه اندازی فاز ۱۱ پارس جنوبی توانستیم خودمان به تولید برسیم.

   

  اوجی گفت: طرح فاز ۱۱ پارس جنوبی ۲۰ بیست سال روی زمین مانده بود. دولت به دولت و قرارداد به قرارداد دست به دست شد و هیچ اتفاق خاصی نیفتاد. آخرینش قرارداد توتال بود که ۴.۸ میلیارد دلار برای توسعه کل فاز ۱۱ قرارداد بسته بودند.

   

  او گفت: ۴۰ میلیون افزایش گاز در کشور در این دولت در کشور اتفاق افتاده است به طوری که این رقم در سال‌های گذشته معمول مانده بود و ۵۰ درصد به ظرفیت گازرسانی کشور افزوده شد.

   

  گفتنی است؛ فاز ۱۱ پارس جنوبی هفته گذشته با حضور حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد. طرح فاز ۱۱ پارس جنوبی در مرحله نخست بخش اول توسعه، شامل حمل و نصب یک جکت چهارپایه، حفاری و تکمیل ۱۲ حلقه چاه، نصب سکوی اول به همراه متعلقات سکو و خط لوله دریایی جهت انتقال گاز تولیدی به پالایشگاه خشکی فاز ۱۲ در منطقه پارس ۲ کنگان است که هدف دستیابی به ظرفیت کامل تولید روزانه ۲۸ میلیون مترمکعب گاز را محقق می‌کند.

   

  همچنین با بهره‌برداری کامل از طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، ظرفیت تولید گاز از این میدان مشترک به میزان ۵۶ میلیون مترمکعب در روز افزایش می‌یابد که می‌تواند به بهبود تراز گاز کمک شایان توجهی کند. با بهره‌برداری از هر یک از فاز‌های پارس جنوبی، تولید ناخالص داخلی حدود یک درصد افزایش می‌یابد. توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی جلوه‌ای بارز از توان بالای متخصصان صنعت نفت و گاز کشور در اجرای مگاپروژه‌های فراساحلی در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی به شمار می‌رود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز