• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۲ | کد خبر : 48637
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مرکز رصد شاخص های فرهنگ عمومی راه‌اندازی می‌شود
  دیبا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از راه اندازی مرکز رصد شاخص های فرهنگ عمومی خبر داد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، سیدمحمدحسین بلاغی ظهر امروز در در یکصد و یازدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: به منظور تجمیع، پردازش و بکارگیری داده ها و اطلاعات مورد نیاز در حوزه سیاستگذاری فرهنگ عمومی استان “مرکز رصد شاخص های فرهنگ عمومی” راه اندازی شده و “فصلنامه تخصصی فرهنگ عمومی” منتشر خواهد شد.

   

  وی افزود: به منظور ساماندهی برنامه ها و رویدادهای برجسته حوزه فرهنگ و هنر استان شیوه نامه ای در شورای فرهنگ عمومی تدوین خواهد شد.

   

  بلاغی همچنین از تهیه و ارائه طرح “تحلیلی ـ راهبردی” برای رفع کاستی ها و ایفای نقش فعّال فرهنگی و رسانه ای در مناطق مرزی استان خبر داد.

   

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین بررسی و ارائه گزارش رصدی در خصوص وضعیت پیگیری مطالبات مردمی در حوزه ارتقاء نشاط و مصرف فرهنگی شامل احداث باغ کتاب، توسعه فضاهای گذران اوقات فراغت، بازی های مفید، سرگرمی های مختلف را از دیگر برنامه های پیشنهادی کارگروه رصد شورا عنوان کرد.

   

  وی همچنین از اعضای کارگروه رصد شورا خواست تا موضوعات مهمی همچون “تقویت سرمایه اجتماعی”، ” اقامه عدالت اجتماعی”، “هویت ملی و امید به آینده” و “معماری و شهرسازی” در حوزه ماموریتی دستگاهها و شوراهای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی مورد توجه قرار گیرد.

   

  در این نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی به ارائه نکته نظرات خود در رابطه با مسائل فرهنگی استان و کشور پرداختند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز