• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۴ شهریور ۱۴۰۲ | کد خبر : 48481
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  همکاری دانشگاه‌ها با یکدیگر ظرفیت‌های جداگانه را به ظرفیت‌های هم افزا تبدیل می کند
  دیبا: رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: همکاری دانشگاه‌ها با یکدیگر سبب میشود تا ظرفیت های جداگانه دانشگاه ها به ظرفت های هم افزا تبدیل شود.

  به گزارش دیباخبر به نقل از روابط عمومی وزارت علوم،  هاشم داداش پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان در بازدید از دانشگاه بناب گفت: هر یک از معاونین دانشجویی از نقاط مختلف کشور در این نشست حضور یافته اند تا به هم اندیشی بایکدیگر در خصوص مسائل دانشجویان بپردازند.

   

   

   

  وی ادامه داد: دانشگاه‌های زیادی در ده ۸۰ و اوایل ده ۹۰ در کشور متولد شده‌اند. از اولین دانشگاه های کشور می‌توانیم به دانشگاه‌های خوارزمی، تهران و تبریز اشاره کنیم اما عمر باقی دانشگاه‌ها زیاد نیست با وجود این اکنون به درختان تناوری تبدیل شده اند که برای کشور افتخارآفرینی می‌کنند.

   

   

   

  رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: در این منطقه دو دانشگاه مراغه و بناب شکل گرفته است که در رفاقت با یکدیگر توانسته‌اند ظرفیتی را به جنوب شرقی آذربایجان اضافه کنند که بسیار ارزشمند است.

   

   

   

  داداش پور با بیان اینکه این دو دانشگاه با وجود ۲۰۰ هیئت علمی می‌توانند به همکاری با یکدیگر بپردازند و نقش آفرینی کنند؛ اظهار کرد: دانشگاه های آزاد کشور به مرور به این نتیجه رسیدند که می‌توانند بخشی از هیئت علمی دانشگاه‌ها را به صورت شناور کنند به طوری که هیئت علمی آن دانشگاه می ‌تواند در عین حال که در یک دانشگاه مشغول به کار است از ظرفیت های دانشگاه‌های دیگر نیز استفاده کند، متاسفانه این فرایند در دانشگاه های دولتی وجود ندارد و امیدواریم این اتفاق در دانشگاه‌های دولتی نیز رخ دهد.

   

   

   

  معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری در لزوم هم افزایی در نظام آموزش عالی تصریح کرد: دانشگاه‌‎های علوم پزشکی تهران از دانشگاه تهران جدا است در حالی که اگر این دو دانشگاه یکی بودند با یکدیگر می‌توانستند جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان باشند این چنین رویدادها و هم افزایی‌هایی بسیار ارزشمند و کمک می‌کند تا ظرفیت های جداگانه ما به ظرفیت های هم افزا تبدیل شود.

  منبع: دانشگاه بناب

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز