• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ | کد خبر : 48412
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تکالیف راهبردی همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری ۲۰۲۳
  دیبا: شهردار تبریز تکالیف راهبردی همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری تبریز ۲۰۲۳ را مشخص کرد و گفت: مدیریت شهری ابعاد تازه‌ای از تدوین و اجرای طرح تحول تبریز را با بهره گیری از فرصت‌های سرمایه گذاری در دستور کار خود قرار داده است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایسنا، یعقوب هوشیار در جلسه هیئت عالی سرمایه گذاری، بازتعریف پروژه‌هایی سرمایه گذاری کاربردی، توسعه مراودات فرهنگی و زبانی با سه کشور همسایه، تعیین و تقویت زیرساخت‌های دانش بنیان در پروژه‌های کلان، سرمایه گذاری تبریز و تشویق حس وطن دوستی ایرانیان مقیم خارج از کشور را از مهتمرین تکالیف راهبردی همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری تبریز ۲۰۲۳ برشمرد.

   

  وی اظهار کرد: ما به عنوان مدیران شهری با مسئولیت‌های مشخص، وظیفه داریم با مدیریت درست در شرایط حاضر با وجود تنگناها پروژه‌هایی کاربردی تعریف و اجرایی کنیم.

   

  هوشیار با اشاره به برگزاری همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری تبریز ۲۰۲۳، افزود: باید مزایای سرمایه گذاری در تبریز را با توانمندی‌های ویژه و فضای مناسبی باز تعریف کرد.

   

  وی تصریح کرد: از طرف دیگر برای مطرح کردن و نتیجه بخشی این مزایا اراده جمعی لازم است، بخصوص در حوزه‌هایی که فعالان اقتصادی به عنوان صاحب نظران و متخصصان این عرصه پای کار می‌آیند.

   

  شهردار تبریز تصریح کرد: تبریز در مقایسه با شیراز، مشهد، اصفهان برخی ویژگی‌ها و مزایای خاصی دارد که ناشی از تاریخ و هویت این شهر و ماندگار است، از جمله این مزایا همسایگی با سه کشور مهم منطقه است که می‌توانیم از طریق ویژگی‌های فرهنگی و زبانی مشترک مراودات تازه ای برقرار کنیم.

   

  وی افزود: تبریز به عنوان دروازه اروپا، در زمینه حمل و نقل و انرژی جایگاه ویژه ای دارد، که نیازمند ارائه و بیان درست است.

   

  وی ادامه داد: در این زمینه هم عزم عمومی و مشارکت همگانی در رابطه با صاحبان فکر و تخصص و کارآفرینان نیاز است تا با تاکید بر مزایا و پتانسیل‌های تبریز برای جذب سرمایه گذار اقدام کنند.

   

  هوشیار گفت: همایش ما صرفا مربوط به حوزه مدیریت شهری نبوده و هدف این است که تمام حوزه‌ها از جمله صنایع در راستای توسعه شهری و ایجاد ارزش افزوده بهره گیری شود.

   

  به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی با بیان اینکه هرچه در زمینه اشتغال و صنعت موثرتر و جدی تر اقدام شود در بخش هزینه‌های مدیریت شهری هم موفق تر خواهیم بود، گفت: باید تلاش کنیم با تشویق حس وطن دوستی ایرانیانی که در اروپا ساکن و فعال هستند و ارتباط گیری صحیح بتوانیم این افراد را جذب کنیم تا در زمینه تخصصی فعالیت خود نسبت به سرمایه گذاری در تبریز و استان آذربایجان شرقی اقدام کنند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز