• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۲ | کد خبر : 48362
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دهک های اول تا پنجم رایگان بیمه می شوند
  دیبا: مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی، در جلسه شورای اداری از رایگان شدن پوشش بیمه ایی دهک‌های اول تا پنجم درآمدی خبر داد.

  به گزراش دیباخبر به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی، وحید مجیدی در جلسه شورای اداری؛ با اشاره به آغاز دهک‌بندی بیمه شدگان بیمه سلامت در استان از ابتدای سال‌جاری، هدف از انجام این کار را تخصیص بهینه بودجه درمان بین اقشار مختلف جامعه و ایجاد عدالت در این زمینه دانست.

   

  دکتر مجیدی با اشاره به تسهیل و تامین پوشش بیمه همگانی گفت: بر اساس پیشنهاد سازمان بیمه سلامت ایران هیئت وزیران طی هفته گذشته مصوبه‌ای را به تصویب رساند که دهک‌های بیشتری مشمول بیمه رایگان شوند .

   

  وی تصریح کرد: با این مصوبه دو دهک به مجموع دهک‌های قبلی اضافه شد و ۵ دهک اول درآمدی تحت پوشش بیمه رایگان قرار می گیرند.

   

  مدیر کل بیمه سلامت استان افزود: قبل از این مصوبه نزدیک به ۳۵۰ هزار نفر در استان آذربایجان شرقی در سه دهک اول درآمدی تحت پوشش بیمه رایگان قرار دارند.

   

  وی افزود: بر این اساس حدود ۱۶۵ هزار نفر در گروه دهک ۴ و ۵ به جمعیت بیمه شدگان رایگان استان اضافه می شوند که در مجموع نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در استان تحت پوشش رایگان بیمه سلامت ایرانیان قرار دارند.

   

  دکتر مجیدی یادآور شد: پیش از این دهک درآمدی ۴ می‌بایست ۱۰ درصد مبلغ حق بیمه سالانه و دهک درآمدی پنجم نیز ۲۰ درصد از حق بیمه یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۰۰ تومانی مصوب برای سال جاری را پرداخت می‌کردند.

   

  مدیرکل بیمه سلامت استان توضیح داد: میزان حق بیمه پرداختی دهک ششم از ۳۰ به ۲۰ درصد، دهک هفتم از ۴۰ به ۳۰ درصد، دهک هشتم از ۶۰ به ۴۰ درصد و دهک نهم از ۸۰ به ۵۰ درصد کاهش یافت و میزان پرداختی حق بیمه دهک دهم تغییری نکرد.

   

  مدیر کل بیمه سلامت استان با تاکید بر اینکه حق بیمه درمان برای دهک ۱۰ که بالاترین دهک درآمدی است، ماهیانه ۱۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است ، گفت: هزینه واقعی بیمه درمانی بیشتر از این مبلغ می شود و عملا ۵۰ درصد این هزینه توسط دولت پرداخت می شود.

  وی گفت : حق بیمه درمانی مبلغ یک میلیون و ۴۳۵ هزار تومان برای یکسال خانوار است که امکان پرداخت اقساطی به صورت سه ماهه نیز برای مردم شریف استان مهیا شده است.

   

  مدیرکل بیمه سلامت استان در پایان از مردم شریف استان و بیمه شدگان خواست جهت بهره گیری از خدمات بیمه سلامت به سامانه خدمات غیر حضوری به آدرس bimehsalamatiranian.ir مراجعه نمایند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز