• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ | کد خبر : 48299
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
   هزار بیمار خاص زیر پوشش خدمات رایگان بیمه سلامت آذربایجان شرقی قرار گرفتند
  دیبا: مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه انواع سرطان ها، دیابت، تالاسمی، هموفیلی، ام اس، دیالیز، اوتیسم، انواع پیوندهای کبد، قلب و بیماری‌های روانی مزمن، بیماری‌های قلبی عروقی در تعهد بیمه سلامت قرار گرفته است، گفت: ۴۱ هزار بیمار خاص در استان از خدمات رایگان بیمه بهره مند هستند.

  به گزارش دیباخبر به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت استان، یکی از مهم ترین خدمات بیمه سلامت در سال گذشته را تاسیس صندوق بیماران خاص و صعب العلاج اعلام و اظهار کرد: هدف از تاسیس این صندوق چتر حمایتی بیمه‌ای و درمانی برای بیماران صعب العلاج و بیماران خاص بوده و مسئولیت این صندوق به عهده مدیر عامل بیمه سلامت و در مراکز استان‌ها نیز با مدیر کل بیمه سلامت است، تمام تلاش ما در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب است که تلاش می کنیم بستگان مریض، غیر از رنج مریض داری هیچ دردی نداشته باشند.

   

  وی با اشاره به راه اندازی صندوق بیماران خاص و صعب العلاج با اعتبار پنج هزار میلیارد تومان، گفت: با توافق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۵۷ نوع بیماری خاص و سرطانی زیرحمایت این صندوق است.

   

  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: بیش از سه هزار خدمت برای ۵۷ نوع بیماری در خدمات این صندوق تعریف شده است تا بیماران از مزایای بیمه ای بهتر و حتی ویزیت بهره مند شوند با اینکه هزینه خدمات با هماهنگی وزارت بهداشت کاهش یافته است و بسیاری از خدمات حتی در بخش خصوصی تا حد رایگان ارائه می شود.

  وی با بیان اینکه حدود هفت میلیارد تومان در بخش سرپایی برای بیماران خاص آذربایجان شرقی هزینه شده است، افزود: با احتساب هزینه های بستری و دارویی در مجموع هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در ۶ ماه گذشته برای بیماران صعب العلاج و خاص هزینه شده است.

   

  دکتر مجیدی با بیان اینکه برای ۱۰۷ نوع بیماری در قالب پرداخت خسارت متفرقه هزینه هایی پرداخت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: تاکنون یک هزار و ۴۹۵ پرونده پذیرش کرده ایم که حدود ۱۵ میلیارد تومان هزینه این تعداد پرونده است و از این تعداد یکهزار پرونده بررسی و ۱۲۰ میلیارد ریال در قالب خسارت متفرقه به بیمه شدگان پرداخت شده است.

   

  وی درباره نحوه برخورداری بیماران خاص و صعب العلاج از خدمات صندوق گفت: بیماران با مراجعه به دفاتر پیشخوان یا توسط پزشک معالج با ثبت مشخصات خود در سامانه و پس از تایید معاونت درمان علوم پزشکی می توانند خدماتی از جمله ویزیت، آزمایشگاه و تصویربرداری را دریافت کنند و پرداختی آنها نزدیک به صفر خواهد بود.

  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی همچنین از اجرای طرح جدید پرداخت هزینه اهدای کلیه از فرد زنده خبر داد و گفت: سال گذشته برای ۲۰ اهدا کننده ۴۰ میلیون تومان پرداخت کرده ایم همچنین طبق اساسنامه صندوق تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای بیماران صعب العلاج تسهیلات چهار درصدی پرداخت می‌شود که از یک هزار و ۶۰۰ متقاضی یک هزار و ۱۷۰ نفر تاکنون ۶۰ میلیارد تومان وام دریافت کرده‌اند.

   

  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با اشاره به بهره‌مندی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان از خدمات بیمه سلامت، گفت: سه دهک پایین جامعه معادل ۸۵ درصد جمعیت استان بدون پرداخت ریالی و به طور رایگان زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

   

  دکتر مجیدی با بیان اینکه هم اکنون یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر از جمعیت آذربایجان شرقی به طور رایگان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: بر اساس قانون ۹۰ درصد هزینه های بستری در مراکز دولتی پرداخت می‌شود و فقط ۱۰ درصد هزینه‌ها را بیمار پرداخت می کند.

   

  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی ادامه داد: در بعضی صندوق ها مثل صندوق روستاییان و بیمه همگانی فقط پنج درصد هزینه ها را بیمه گزاران پرداخت می کنند و در بخش سرپایی ۷۰ درصد تعرفه دولتی را بیمه پرداخت می کند.

  وی با اشاره به ارایه خدمات جدید بیمه سلامت از سال گذشته خاطرنشان کرد: در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب و سیاست های دولت مبنی بر جوان سازی جمعیت حمایت از نازایی و ناباروری تحت حمایت این سازمان قرار گرفته است که در این راستا ۱۲ خدمت در تعهد بیمه قرار گرفته است و از زمان اجرای آن تاکنون یکهزار و ۶۷۰ زوج در سال گذشته نشان دار و از خدمات نازایی بهره‌مند شدند که ۹۰ درصد تعرفه خدمات نازایی را در مراکز دولتی و ۷۰ درصد تعرفه های بخش خصوصی را بیمه سلامت پرداخت می کند.

   

  سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای زوج های نابارور آذربایجان شرقی هزینه شده است

   

  دکتر مجیدی برخورداری هر زوج در یک سال را ۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: بر این اساس بالغ بر سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای زوج های نابارور استان هزینه شده است.

   

  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به خدمات توانبخشی و بهزیستی گفت: از سال گذشته با توافق بهزیستی و بیمه سلامت ۱۹ خدمت ستاره دار تحت پوشش این بیمه قرار گرفته است.

  وی همچنین با اشاره به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی از سال ۱۳۹۸ گفت: نسخه نویسی الکترونیکی هم اکنون به طور کامل اجرا می‌شود و از تیرماه ۱۴۰۰ همه بیمه شدگان با ارایه کد ملی در تمام مراکز طرف قرارداد و حتی مراکز غیرطرف قرارداد می توانند بدون نیاز به دفترچه کاغذی از تمام خدمات پزشکی و دارویی بهره‌مند شوند.

   

  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی اجرای طرح پزشک خانواده و طرح سامانه نظام ارجاع را یکی از اصولی ترین و بنیادی ترین کارهای بیمه سلامت برشمرد و گفت: در این طرح همه افراد شناسنامه دار شده و برای دریافت خدمات اعم از خدمات بستری و پزشک متخصص می توانند از این سامانه بهره مند شوند.

   

  وی با بیان اینکه افرادی که از طریق سامانه ارجاع پزشک خانواده اقدام کنند هزینه‌های درمانی آنها بسیار کاهش یافته است و فقط هفت هزار و ۲۰۰ تومان هزینه ویزیت پرداخت می کنند، گفت: هر پزشک در هر نوبت کاری می تواند ۲ هزار نفر را زیر پوشش قرار دهد .

   

  دکتر مجیدی از همکاری ۳۰۰ پزشک در طرح پزشک خانواده خبر داد و گفت: ۴۲۰ هزار نفر از جمعیت آذربایجان شرقی اکنون زیر پوشش پزشک خانواده هستند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز