• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ | کد خبر : 48247
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  فاینانس ۴۳۰ میلیون یورویی به قطار شهری تبریز سرعت می‌بخشد
  دیبا: پس از وقفه چند ساله موفق شدیم فاینانس ۴۳۰ میلیون یورویی را از طریق بانک مرکزی به چرخه مالی و اجرایی پروژه توسعه قطار شهری تبریز منتقل کنیم.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، یعقوب هوشیار عصر امروز در سومین نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن تاکید به اهمیت فعال‌سازی حوزه سلامت شهری، اظهار کرد: تحقق عملکرد بودجه‌ای شهرداری تبریز در سال ۱۴۰۱ حاصل اجماع و کمک مردم است و قدردان همکاری شهروندان در تحقق اهداف و سیاست های مدیریت شهری هستیم.

   

  هوشیار با اشاره به اینکه تا ۱۷مرداد، تبریز حتی یک روز آلوده نداشته است، خاطرنشان کرد: سال گذشته نگاه اعضای شورای اسلامی شهر به حوزه حمل و نقل عمومی ویژه بود و تلاش کردیم یک هزار دستگاه از ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز را نوسازی کنیم.

   

  وی با بیان اینکه سقف تسهیلات برای اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی ۱۲۰ میلیون تومان بود گفت: در سال جاری این مبلغ به ۱۷۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و قصد داریم این میزان به دوهزار دستگاه برسد.

   

  وی اضافه کرد: شهرداری تبریز توانست طبق برنامه ریزی ها اتوبوس های جدید را وارد چرخه حمل و نقل عمومی کند و در کنار آن موفق شدیم فاز دوم خط یک مترو را که شامل تهویه هوا و دیگر نواقص آن می شود را تکمیل کنیم.

   

  شهردار تبریز ادامه داد: هر دو دستگاه تی بی ام خط دو را فعال کرده و خط سوم را هم آغاز کردیم و طبق برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم بر اساس زمانبندی خط دو مترو تبریز تکمیل و به بهره برداری برسد.

   

  وی اضافه کرد: پس از وقفه چند ساله موفق شدیم فاینانس ۴۳۰ میلیون یورویی را از طریق بانک مرکزی به چرخه مالی و اجرایی پروژه توسعه قطار شهری تبریز منتقل کنیم.

   

  هوشیار با اشاره به اتمام تملک خانه باقرخان اعلام کرد: شهرداری تبریز در دوره جدید مدیریت شهری با حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر، پروژه های مختلف و نیمه تمام عمرانی خود از جمله پل های ترافیکی، تملک خانه باقرخان و اجرای پروژه عمرانی مقبره‌الشعرا را به اتمام برساند.

   

  وی با اشاره به دیدار مستمر با شهروندان عنوان کرد: تا به امروز ۳۷ قرار خدمت و ۱۰۰ملاقات مردمی داشته ایم که به رفع و رجوع مشکلات مردم پرداختیم و امیدوارم با سیاستگذاری شورای اسلامی شهر بتوانیم با نگاه جدید در بودجه با ۲۰ همت، اقدامات جدی مطابق با برنامه های راهبردی عملیاتی شهرداری تبریز اجرایی کنیم.

   

  شهردار تبریز با اشاره به اهمیت همکاری های مشترک اصحاب رسانه و شهرداری تبریز عنوان کرد: قصد داریم کنگره ۱۰ هزار شهید استان به عنوان سرمایه معنوی، همایش سرمایه‌گذاری بین‌المللی با هدف معرفی جایگاه تبریز و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری آن را با بهره مندی از ظرفیت علمی خبرنگاران برگزار کنیم.

   

  هوشیار همچنین تصریح کرد: همایش زنده‌نامان در بهمن ماه و همایش جاده ابریشم در شهریور ماه سال جاری برگزار می‌شود.

   

  وی همچنین اضافه کرد: امیدوارم با سیاستگذاری شورای اسلامی شهر بتوانیم با نگاه جدید در بودجه سال جاری با ۲۰ همت، اقدامات جدی را انجام دهیم.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز